Mājas Course Nepareizais ķermenis

Nepareizais ķermenis

Terapeitisks vebinārs Nepareizais ķermenis 

Mūsu attiecības ar ķermeni ir ne vienmēr vieglas. Kāda uzskata, ka viņai ir līkas kājas un nenēsā īsus svārkus, kāda nepieņem sevī savu svaru un sēž uz diētām, kāda kaunās no ausu, deguna, vēdera, sejas, roku, krūšu utt. formas, kāda kaunās un nepieņem savu acu, lūpu formu un iet uz plastisko operāciju vai citām skaistuma procedūrām.

Ja labi gribam, tad mēs varam atrast kaut ko ne tā jebkurā ķermeņa daļā – vai tā būtu plauksta, pēda, potīte, galvas vai krūšu izmērs.
Šajā attieksmē pret savu ķermeni ne tik daudz lomu spēlē ‘’skaistuma etalons’’ (lai arī tas mums liek skatīties spogulī), cik tas, kā mēs projicējam uz savu ķermeni visus citus konfliktus, kuri mums ir pašām ar sevi un ar pasauli.

Pirmām kārtām, materiālajā pasaulē mēs esam redzami tieši ķermeniski. ‘’Pēc apģērba var pateikt….’’. Bet ne tikai pēc apgērba, bet pēc visa ķermeņa. Citi mūs redz ķermeniski. Un tajā vietā, kur mūs redz, mēs bieži vēlamies būt pieņemtas.
Kā jūs jūtaties, kad uz jums skatās? Bet, ja ilgi uz jums skatās? Bieži tas izsauc kauna sajūtu un vēlmi noslēpties. Mēs vēlamies būt redzams un pieņemtas, bet tajā pašā laikā, slēpjamies no redzamības. Tā bieži mēdz būt, kad aiz redzamības sekoja sāpes.

Ķermenis bieži tiek apvainots tajā, ka tas ir iemesls, kāpēc tevi noraida. ‘’Mani neviens nemīl, jo es neesmu skaista’’, ‘’parāk tieva’’, ‘’pārāk resna’’, u.t.t. Tad, kad visu problēmu vainīgais ir atrasts un nosaukts, tu sāc cītīgi mainīt savu ķermeni, veicot ar to dažādas manipulācijas. Jo tad šis process kļūst par kontrolējamu, veidojas kontroles ilūzija. ‘’Tagad visas pumpas novākšu’’, ‘’ar lāzeru novākšu visas dzimumzīmītes’’ , ‘’izlabošu šķībos zobus’’, un tad mani ‘’mīlēs’’, ‘’es aprecēšos’’, ‘’man pievērsīs vairāk uzmanību’’, ‘’būs vairāk like IG’’.

Tādā veidā mēs redzam savu ķermeni kā savu problēmu avotu, kā objektu, aizmirstot, ka tas ir dzīvs un kalpo mums, mūsu dzīvei un mūsu veselībai, un to, ka ķermenis parāda konfliktus, ar kuriem mēs neesam tikuši galā psihes līmenī.

Tāpēc, es esmu izveidojusi terapeitisko vebināru ‘’Nepareizais ķermenis’’, kurā mēs izskatīsim iemeslus visam augstāk aprakstītajam, dosimies terapeitiskā grupas izstrādē, lai atrastu, kas patiesībā ir zem tā, ka mēs esam neapmierinātas ar savu ķermeni, izskatu?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atsauksmes

Citas atsauksmes

SĀCIET MĀCĪTIES JAU TAGAD

Video ieraksti + papildu materiāli

55 EUR Pirkt

Padalies ar draugiem

Uz augšu