Mājas BIBLIOTĒKA Žokļa psihosomatika

Žokļa psihosomatika

Žoklis sastāv no divām daļām. Tad, kad mēs apskatām žokli, tad mēs sakam tā – augšējā žokļa daļa ir saistīta ar tēvu un lejējā daļa ir saistīta ar māti. Dabā viena no žokļa funkcijām ir saistīta ar to, lai atnestu atpakaļ barību. Ģimenē vai alā.
Ja mēs paskatāmies žokļa funkcijas interpretāciju caur dabu, tad vajag paturēt prātā, ka katru reizi, kad dzīvnieks iziet laukā no alas, viņam būs jāsatiekas ar uzbrukumu – viņš uzbruks vai viņam uzbruks. Tā ir vīrieša bioloģijas izpausme.
Katru reizi, kad dzīvnieks dodas atpakaļ alā, viņam ir barība mutē, viņš atnes barību, un pabarot, tā ir mātes funkcija. Tāpēc, ja ir liels spiediens lejas žokla locītāvā, spēcīga spriedze, saspringums, tad viens no psiholoģiskiem konfliktiem – neapmierinātību starp mammu un tēti.
Ja cilvēkam ir šāda problēma, tad ir jāpaskatās, kādas attiecības ir bijušas starp mammu un tēti.
Žoklis ir saistīts ar runāšanu, izteikšanos, sevis izpausmi, tāpēc, ja ir problēmas ar žokli, tas nozīmē, ka ir problēma ar sevis izpaušanu, ar runāšanu. Ar to, lai kaut ko izteiktu, vai vēl varētu teikt, es nespēju iztekties atklāti par to, ko es domāju, vai nespēju pretoties otram cilvēkam.
Dažreiz kāds ir pret jums izturējies ļoti slikti. Jūs gribat pateikt “vācies prom no manis, liec man mieru”, bet jūs to nespējat pateikt, vai arī jūsu darba devējs jums pateica kaut ko nepatīkamu, jūs nespējāt atbildēt un tas neizteiktais jums iestrēgst žoklī.
Piemērs no prakses. Vīrietis vēlējās nodot savu plānu direktoru padomei. Pienāca tā diena, bet padome attiecās viņu uzklausīt. Vīrietis izjuta dziļu pārdzīvojumu par to. Konflikts turpinājās, viņš nespēja nevienam izteikt savas sajūtas un savu vilšanos. Viņam izveidojas nopietna problēma ar žokli.
Padomājiet par mūsu bioloģiju, mūsu smadzenes ir savienotas ar 40000 milj. gadu dzīves uz zemes, bioloģiski lejas žoklis nozīme – noķert to, ko man vajag. Vai es varu to noturēt, vai arī es to pazaudēšu.

paDalies ar draugiem

KOMENTĀRI

Komentāru vēl nav

KOMENTĒT ŠO RAKSTU

Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Comment:

Uz augšu