Bailes no publiskas uzstāšanās.

Bailes no publiskas uzstāšanās ir pašas stiprākās pēc bailēm no nāves, kaut gan, pēc manām domām, bailes no publiskas uzstāšanas ir saistītas ar bailēm no nāves. Ja mēs paņemam par piemēru jebkuru dzīvnieku, tad  dzīvnieks, kurš tiek izdzīts no bara, neizbēgami iet bojā. Cilvēks, uzstājoties lielas auditorijas priekšā arī ietver sevī šo modeli :’’Te ir mans bars, un, ja es tagad slikti uzstāšos, tad mani atraidīs, un es pazudīšu‘’ – tas ir tas, kas notiek cilvēka neapzinātajā līmenī.

Kā tikt galā аr trauksmi, kura ir saistīta ar publisku uzstāšanos?

Trauksme – tā ir tikai liekā adrenalīna izmešana asinīs. Ja pastāvīgi trenēties, tad trauksme ar laiku samazinās. Lieko adrenalīnu vēl var atbrīvot ar dažādu vingrinājumu palīdzību, piemēram, iedomājieties, ka jums uz pleciem ir uzlikts smags ģenerāļa mētelis ar uzplečiem, un jūsu pleci iztaisnosies. Kad jūs redzat, ka nekas briesmīgs nav noticis, jums paliek vieglāk.

Nemēģiniet atbrīvoties no iekšējās trauksmes, bet tieši otrādi, ļaujiet sev uztraukties. Vēlme atbrīvoties no trauksmes sajūtas tieši pastiprina to! Tā vietā labāk sakustiniet strauji rokas, paviciniet tās pa gaisu; noņemiet lieko spriedzi no žokļiem, pakustinot žokļus no vieniem sāniem uz otriem. Domās iztēlojieties pašu, pašu briesmīgāko, kas varētu ar jums notikt, ja jūs uzstāsieties lielākas auditorijas priekšā.

Skaidri zināt, ko jūs vēlaties saņemt no saviem klausītājiem.

Lai publiska uzstāšanās noritētu veiksmīgi, ir jānoliek tiešs mērķis – ko jūs vēlaties saņemt no saviem klausītājiem? Kas viņiem ir jādara pēc tam, kad viņi ir noklausījušies jūsu uzstāšanos,- nopirkt no jums preci, iestāties jūsu partijā vai kas cits? Ir ļoti svarīgi, kā jūs sevi izpaužat. Runai ir jābūt emocionāli piesātinātai (protams, normas robežās). Monotona runa var izsaukt klausītājos garlaicību. Vēlams runāt vienkāršā un saprotamā valodā, nelietojot nekādus pārgudrus terminus. Skatīties uz cilvēkiem audutorijā. Ja jūs jūtat, ka jums ir bailes no publiskas uzstāšanās, tā ir droša zīme, ka patiesībā tas jums ir jādara. Jebkuras bailes tikai parāda jums priekšā, kāds potenciāls sēž jūsos iekšā un vēlas izrauties uz āru.

Bailes tikai parāda, kādā virzienā jums ir jāpilnveido sevi. Izejot no savas komforta zonas un tiekot  pāri  bailēm, jūs sāksiet izjust vairāk prieka no dzīves. Jums sāks parādīties daudz vairāk iespēju dzīvē, kuras agrāk baiļu pēc jūs nespējāt ieraudzīt. Arī bailes no darba pārrunām (darba, telefona  intervijas)  ir pieskaitāmas pie publiskās uzstāšanās bailēm, tāpēc, atbrīvojoties no šīm bailēm, var dabūt daudz labāku darbu, kā rezultātā cilvēks ir kļūst daudz vairāk apmierināts ar savu dzīvi .

paDalies ar draugiem

KOMENTĀRI

Komentāru vēl nav

KOMENTĒT ŠO RAKSTU

Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Comment:

Uz augšu