BIBLIOTĒKA

Kas ir psiholoģiska trauma?

Kas ir psiholoģiska trauma? Tas ir stāvoklis, kad psihe nav tikusi galā ar kādu pārdzīvojumu un tas ir nodots tālāk ķermenim. Šis stāvoklis tiek ierakstīts ķermeņa šūniņu atmiņā. Katram cilvēkam tāds ir. Kādam mazāk, kādam vairāk. Kāds ar to dzīvo visu dzīvi un nesaprot, kāpēc, pat tad, ja dzīvē visa kā pietiek, vienalga jūtas nelaimīgs? Kāds nolemj ieskatīties sevī – veikt savas dzīves revīziju, izejot individuālo terapiju.Šis traumas stāvoklis ir kā iesaldēts emociju burbulis, kurš liek mums būt bikliem, sastingušiem, aizturēt elpu, baidīties, bēgt, uzbrukt. Dažreiz mēs šo traumu mēģinām dzēst ar pārēšanos, dažreiz ar alkohola palīdzību.

Apspiežot emocijas, problēma nekur nepazudīs.

Apspiest kaut ko sevī, protams, ir vieglāk nekā izprast pašu iemeslu. Sevis izzināšana pieprasa neatlaidīgu darbu, īpaši tiem, kuri jau no mazotnes ir bijuši stipri ierobežoti. Apspiešana, lai arī tā ir saistīta ar piepūli, pakāpeniski pāriet ieradumā.

Apzināšanās izdziedina.

Šodien ieraudzīju ziņās rakstu par Baibu Baroni, kura pēc aknu transplantācijas tomēr pameta šo pasauli. Izsaku dziļu līdzjūtību viņas tuviniekiem.

Šādi notikumi tikai pierāda to, ka slimība – tas nav fizisks stāvoklis. Ar slimību cilvēks izpauž savus dzīves apstākļus. Sli

Atkarība no uzslavas.

Ko sniedz atkarība no uzslavas?Atkarība no uzslavas nav nekāda ‘’diagnoze’’, tā ir daļa no mūsu pašapziņas līmeņa, kā rezultātā cilvēks var izjust dažādus trauksmes stāvokļus, baiļu stāvokļus, nepieciešamību (uzmācīgu)  būt atzītam.

Nepie

Bailes – kurš tās izdomājis?

 Cik ļoti nepatīkami ir izjust “sliktas” emocijas. Visu laiku gribas no tām atbrīvoties, apdzēst. Mūs kaitina tas, ka mēs nespējam ar tām tikt galā un tās vienmēr atnāk nelaikā. Bailes, tā ir mūsu pamata emocija, kura ļāva cilvēkam izdzīvot vairākus gadsimtus.

Bailes no publiskas uzstāšanās.

Bailes no publiskas uzstāšanās ir pašas stiprākās pēc bailēm no nāves, kaut gan pēc manām domām, bailes no publiskas uzstāšanas ir saistītas ar bailēm no nāves. Ja mēs paņemam par piemēru jebkuru dzīvnieku, tad  dzīvnieks, kurš tiek izdzīts no bara, neizbēgami iet bojā.

Uz augšu