Hemoroīdu psihosomatika.

Hemoroīdi – saskaņā ar “Recall Healing” koncepciju tā ir atjaunošanās fāze pēc teritoriālā konflikta ar identifikācijas meklēšanas ēnu (kas es esmu šajos apstākļos?).  Ja cilvēkam hemoroīdi ir jau hroniski, uzdodiet sev jautājumu: “Cik bieži jūs spējat pateikt stingru “nē” citiem cilvēkiem?” Ja cilvēks nespēj stāties pretī jebkuram piedāvājumam, un viņam ir sajūta, ka viņam ir ”uzsēdušies uz kakla” un viņu izmanto, tad ir pilnīgi iespējams, ka tas arī ir iemesls hemoroīdiem.  Ja cilvēks apzinās savas robežas un spēj pateikt nē, neļauj “braukt sev virsū”, tad pēc asas hemoroīdu izpausmes lēkmes tie pārstās būt hroniski.

Piemērs: Pie sievietes atbrauc ciemos vīramāte. Attiecības starp viņām abām nav īpaši labas, bet var paciest. Tajā pašā vakarā, kad atbrauc vīramāte, sievietes bērnam paliek slikti, un viņu ar ātro palīdzību aizved uz slimnīcu. Ar bērnu viss izrādās labi, bet kaut kas nav kārtībā ar vīramāti. Tajā momentā, kad sieviete ar bērnu iziet no mājas, vīramātei sākas smagas sāpes (hemoroīdi). Tajā pašā momentā viņa izjūt spēcīgas sāpes. Šīs sāpes turpinās vairākas dienas.  Kas notika ar vīramāti? Lieta tāda, ka viņa nespēj sava dēla mājā noteikt savu vietu. Vedekla jūtas kā saimniece un neļauj vīramātei tādai justies. Vīramāte no tā ļoti cieš, viņa vēlas noteikt savu vietu šajā mājā, bet viņai tas neizdodas.  Tad, kad vedekla aizbrauc uz slimnīcu ar mazo, vīramāte iejūtas saimnieces lomā, jo vedekla ir aizbraukusi. Uzreiz iestājas atjaunošanās fāze – asas sāpes (hemoroīdi).

Hemoroīdi pēc dzemdībām – ļoti izplatīti, bet vairumam sieviešu tie pāriet nemanāmi, tomēr ir arī tādas, kurām tie kļūst par lielu problēmu, un tas ir saistīts ne tikai ar pēcdzemdību fizioloģiju, bet arī ar jaunu priekšstatu par sevi. Tagad “es – māte”, un, ja mātei līdz dzemdībām bija kāda problēma ar “sevis” tēlu, piemēram, viņa vēl nejuta sevi kā īstu sievu vai kā profesionāli kādā jomā, – ar dzemdībām viņai automātiski veidojas “sevis” tēls – “es – māte”. Šajā gadījumā tas būs savas identifikācijas meklēšanas konflikta atrisinājums, un hemoroīdi – kā atjaunošanās fāze. Hemoroīdu psihosomatika: “Kas es esmu?” (jebkurā kontekstā) un “Kāpēc es nevaru  atrast savu vietu?” – šīs divas tēmas savienojas kopā dažādās variācijās, un, ja ir ciešanas, kas ir saistītas ar šo tēmu, tad būs arī slimība. Šajā gadījumā – hemoroīdi.

paDalies ar draugiem

KOMENTĀRI

Komentāru vēl nav

KOMENTĒT ŠO RAKSTU

Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Comment:

Uz augšu