Mājas BIBLIOTĒKA Kā veidojas psihotrauma?

Kā veidojas psihotrauma?

Šodien es vēlos pastāstīt, kā veidojas trauma.
Traumas līmeņi no pašas dziļākās līdz virspusējai:

Mēs dzīvojam un katru reizi satiekamies ar kaut ko jaunu, un psihe nezina, kā reaģēt uz to JAUNO. Par cik psihes pamata uzdevums ir izdzīvot un vairoties, tad saskaroties ar JAUNO, tā ne vienmēr var noteikt, vai tas ir bīstami vai nē, un bieži vienkārši sāk novērot to JAUNO, lai ieliktu to vajadzīgajā kategorijā.
Mēs it kā fonā izdalām un sekojam tam. Pats notikums ir apziņai aizslēgts.

►Kodols – pats pirmais notikums, kurš ir izsaucis spēcīgu psihes reakciju un licis psihei ‘’sekot’’ visam līdzīgajam, kas bija šajā pirmajā notikumā. Kodols – tā ir parasti ‘’nenozīmīga’’ situācija, kura pieaugušam cilvēkam varētu likties vienkārša, bet bērnam, tā kā viņš nezina, ko darīt un viņam vēl nav tāda pieredze bijusi, tas varētu būt kā dzīvības un nāves jautājums.
Psihe seko līdzi visam tam, kas ir bijis Kodolā, tā rūpējās par mums, un ja kaut kas tai liekas bīstams vai līdzīgs bīstamam, tā uzreiz atceras visas rekcijas, un vairāk nekad mūs neielaidīs kaut kur līdzīgā situācijā.

►Psiho trauma (P) – notikums, kurš paziņo psihei, ka tas JAUNS bija bīstams un no šī momenta visas reakcijas, un viss, kas tam ir līdzīgs, tiek atzīmēts kā bīstams, un mēs vairāk ar to nesadarbosimies, lai nenomirtu. Pat doma par to izsauc bīstamu sajūtu, lai arī tas notiek mūsu zemapziņā. Šis notikums parast ir dziļi zemapziņā un no apziņas paslēpts.

▶ Simptomi, situācijas, izpausmes – tie ir tūkstošiem notikumu, kuri ir kā aizsardzības līdzekļi psihei no bīstamām situācijām. Ja mēģināt tikt skaidrībā ar visiem no tiem, var paiet visa dzīve, un vēl, tie var uzrasties arvien jauni un jauni.

Protams, ka jāizstrādā ir pats Kodols, un tādā veidā, visi traumu un simptomu veidi dzīvē sāk automātiski mainīties.

Klasiskā psiholoģija strādā tikai ar izpausmēm, un tāpēc bieži ir bez rezultatīva, psihoterapija strādā tikai ar pašu traumu, un tāpēc, pēc kāda laika uzradīsies jauna trauma, jo Kodols ir palicis, un psihe no jauna meklēs izskaidrojumu. Ātrās Transformācijas Terapijā mēs strādājam ar pašu Kodolu, kas aizver psihei jautājumus, par to, vai šodienas situācija ir bīstama vai nē.

https://sevisapzinasanaskola.lv/lv/terapija/

paDalies ar draugiem

KOMENTĀRI

Komentāru vēl nav

KOMENTĒT ŠO RAKSTU

Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Comment:

Uz augšu