Mājas BIBLIOTĒKA Dzīves scenāriji. Cikli. Atkārtojumi.

Dzīves scenāriji. Cikli. Atkārtojumi.

Dzīves scenāriji. Cikli. Atkārtojumi.

Tagad var pasēdēt un padomāt par savu dzīvi. Šis ir fantastisks laiks papētīt sevi, savu dzīvi, aizdomāties par to, kā es dzīvoju.

Tāpēc es izveidoju nodarbības par dzimtas scenārijiem, lai varētu tā dziļāk paskatīties sevī. Ja runāt īsumā par scenārijiem mūsu dzīvē, tad, kas tas tāds scenārijs ir? Scenārijs – tā ir atkārtošanās, atkārtošanās un atkārtošanās.

Tas ir tad, kad mēs paaudžu paaudzēm, ģimenēm, esam ieprogrammēti atkārtot dažādus stāstus.

🔹Pats pirmais līmenis, kā var ieraudzīt šos atkārtojumus, tas ir fiziskais līmenis – tas, kā mēs izskatāmies, kur mēs dzīvojam, kā mēs organizējam to vietu, kurā mēs dzīvojam. Šie scenāriji mūsos sākās, kad mēs ienākam šajā pasaulē un mūsu vecāki sāk meklēt mūsos līdzības – kam viņš ir līdzīgs, kā acis, kā deguns, kā ausis utt.

Tādā veidā, vecāki, apzināti vai neapzināti liek bērnam darīt to, lai viņš atkārtotu kāda izskata īpašības, piemēram.

Vai arī bērns saslima, vecāki saka – mūsu ģimenē visi ar to ir izslimojuši vai slimo.
Vai arī pretējais – mūsu ģimenē neviens ar tādu nav slimojis, no kurienes šitas tāds radies? Un tādā materiālajā līmenī bērns It kā tiek izstumts ārā no dzimtas.

🔹Visi jūsu stāsti ar naudu, profesiju, dzīves vietu – tas viss ir nodots jums no dzimtas. Kā jūs dzīvosiet, kur jūs dzīvosiet, tas viss tiek ieprogrammēts ar dzimtas scenāriju atkārtošanos. Visi pārbraukšanas punkti var sakrist ar tiem laikiem, kad pārbrauca kāds no jūsu senčiem.

Tad, kad es tinu atpakaļ savus ciklus, es ieraudzīju, kā man atkārtojās pārbraukšanas. Deviņu gadu vecums un trīsdesmit sešu gadu vecums. Abos vecumos bija dzīves maiņa.

🔹Nākamais līmenis – seksuālais līmenis. Šeit ir viss, kas ir saistīts ar izvarošanu, incestiem, pedofīlija. Šie arī atkārtojās no paaudzes uz paaudzi, kamēr kāds tos neizmainīs. Dzimtas It īpaši tur šīs tēmas pilnīgā noslēpumā. Šeit ir pilnīgs tabū.

Pēcdzemdību depresijas, pat laiks, cik tās ilgi būs – tie arī ir atkārtojumi. Visas abortu lietas – tie arī ir atkārtojumi. Zemapziņas tiecās atkārtot to pieredzi, kura bija mūsu senčiem. Nevar palikt stāvoklī – atkārtojums. Piemēram, mamma mani negribēja, tāpēc tagad es to daru dēļ mammas – nepalieku stāvoklī.

Visas attiecības vai attiecību neesamība – viss ir dzimtas scenārijs. Atkārtojumi. Sieviete var staigāt pa attiecību treniņiem, cik vēlas, to modelis neizmainīsies, kamēr neiznāks ārā no scenāriju slazda.

🔹Profesijas – tēvs ārsts, dēls ārsts, jo scenārijs saka – atkārto, lai izdzīvotu. Daudzi cilvēki ir iebloķēti savā spējā gūt panākumus radošumā, jo dzimtas scenārijs viņiem to neļaus. Viņi par to nezina. Spēle šo spēli, domā, ka tas ir viņu stāsts. Nedod sev tiesības izdzīvot savu dzīvi.
Pirms eksāmena, cilvēks trīc un dreb. Viņam tas nav vienkārši nenolikt eksāmenu. Viņam tas ir – mani padzīs no dzimtas, ka es nedabūšu diplomu.

🔹Emocionālā scenārija atkārtošanās – tas, kā mēs translējam mīlestību, kāds ar naudas palīdzību, kāds ar rūpju palīdzību, kāds ar ēdiena palīdzību, tie visi ir veidi, kurus mēs atkārtojam. Paskatieties paši, kā jūs translējat mīlestību?

Cik daudz cilvēku pa dzīvi nes ne savu kaunu, ne savu naidu, ne savu depresiju. Man kauns sevi radīt bija atnācis no vecāsmātes. Es dzīvoju ne savas sajūtas, ne savu dzīvi.

Šķiršanās, bērnu pamešanas, visi ir scenāriju atkārtojumi. Dzīvē tiek tērēta uz automātiku – kā roboti, atkārtojam.

Jūs pret savu bērnu varat attiekties kā pret kādu no jūsu pagātnes un bērnam tad vajadzēs dzīvot tajā emocionālajā pieredzē, kuru jūs viņam atnesāt no dzimtas scenārija.

Visa jūsu dzīve – tie ir atkārtojumi. Jums pat nav savas izvēles. Jums ir ilūzija par savu izvēli. Tāpēc padomājiet, pajautājiet sev – ko atkārtoju es? Kas manā dzīvē visu laiku atkārtojās?

Kā no šī visa iznākt laukā es stāstīšu divu nodarbību ciklā “Dzimtas scenāriji”, jo pats interesantākais ir kā no tiem iznākt ārā, kā atklāt šos atkārtojumus? Jūs no šīm nodarbībām varēsiet paņemt ļoti daudz konkrētības, prakses, teorijas ar kuru jūs varēsiet strādāt.

Vietu skaits – 5

Nodarbību laiki: 19. un 26.aprīlis.
18:00 pēc Latvijas laika.
Tiešraidē + ierakstos.

Apmaksa – 79 euro.
Pieteikties, rakstot privāti.

paDalies ar draugiem

KOMENTĀRI

Komentāru vēl nav

KOMENTĒT ŠO RAKSTU

Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Comment:

Uz augšu