Pagātnei ir vieta pagātnē.

Pagātne – tā ir pieredze. Pieredze nevar būt laba vai slikta. Jebkura pieredze –  tas ir tas, kam mēs esam izgājuši cauri. Mēs no tā izdarījām secinājumus, daudz ko izdzīvojām, daudz ko uzzinājām. Iespējams, ka kāds notikums nemaz nebija tik patīkams, pat sāpīgs. Bet tas jau ir palicis tur. Tas ir noticis. Kāpēc mēs nēsājam sev līdzi pieredzi ar visām emocijām, neizteiktiem vārdiem un sajūtām ķermenī?

Mūsu ķermenis ieraksta visus šos notikumus atmiņā. Bio – smadzenes, aizstāvoties, atceras bīstamos ‘’apstākļus’’( bija sāpīgi, bija nepatīkami! ). Apzināšanās palīdz nomierināt reptiļa smadzenes; parādīt viņām, ka ne viss ir tik briesmīgs, kā mēs to sev uzzīmējam. Apstākļi jau sen ir mainījušies. Es vairs neesmu tas, kas biju agrāk. Nevajag ‘’sēdēt pagātnē’’. Paņemiet no turienes pieredzi, ko saņēmāt, un ejiet tālāk! Tas ir tikai viens no miljoniem variantu, kas var notikt ar cilvēkiem. Ja tas ir noticis jūsu dzīvē – tad ir nepieciešams izdarīt secinājumus, ka tā mēdz būt. Bet mēdz notikt arī savādāk! Citiem cilvēkiem ir daudz smagāka sāpju pieredze, nekā jums, bet, neskatoties uz to, viņi spēja piecelties un turpināt iet tālāk.

Ieciklēšanās uz pagātni bieži notiek tāpēc, ka cilvēks neprot apzināties un izdzīvot to, kas bijis. Kad mēs kaut ko apēdam, mūsu organisms no tā paņem sev nepieciešamos elementus, bet  pārējo izvada no ķermeņa. Kāpēc tad mēs mēģinām sevī uzturēt pagātnes notikumus?

Paņemiet no situācijas pieredzi, pārējo atstājiet pagātnei! Pieredze palīdz apzināties, ka notikumi var attīstīties dažādos veidos, bet – katrā nākošajā situācijā mums ir tiesības izvēlēties, kā rīkoties un reaģēt. Ja šis scenārijs ir ierakstīts mūsos un nav ticis izdzīvots, tad mēs turpināsim iekļūt līdzīgās situācijās, kur vajadzēs piedzīvot tieši to pašu, ko kādreiz. Tas vienkārši notiks automātiski.

Ja pašiem grūti apzināties savu pagātni, tad griezieties pie speciālistiem. Nenesiet uz sevis pagātnes nastu!  Dzīvojiet vieglāk!  Ja jums ir problēmas ar vēdera izeju, un jūs ciešat no aizcietējumiem, padomājiet – ko jūs nevarat atlaist? Ieejiet kontaktā ar šo sajūtu, apzinieties – kāpēc tā ir uzradusies jūsu dzīvē? Ko tas jums ir devis, kādu pieredzi?

Iepatikās raksts? Padalies ar saviem draugiem!

paDalies ar draugiem

KOMENTĀRI

Komentāru vēl nav

KOMENTĒT ŠO RAKSTU

Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Comment:

Uz augšu