Mājas BIBLIOTĒKA CILVĒKA IEKŠĒJĀS PASAULES PROCESI Ja ārējie mērķi jūs nedara laimīgus, vai tad ir vērts uz tiem tiekties?

Ja ārējie mērķi jūs nedara laimīgus, vai tad ir vērts uz tiem tiekties?

Ar ko atšķiras vesels cilvēks, kurš saņem to, ko vēlas, no nelaimīga cilvēka? Ar to, ka vesels cilvēks  ir laimīgs no tā, ka viņš ir dzīvs, sveiks un vesels, un ir adaptējies pie apkārtējiem apstākļiem.

Bet nelaimīgs cilvēks ar ārējo mērķu sasniegšanu  kompensē savu iekšējo sāpi, tai skaitā arī attiecībās. Bet ar visu to viņš tikai pastiprina iekšējo nederīguma sajūtu, vilšanos un iesakņo sevī nevērtības sajūtu.

Tāpēc, ja cilvēks uzskata, ka ar viņu viss ir kārtībā, tad viņam tas nav jāpierāda ar mašīnas pirkšanas palīdzību vai sociālā statusa demonstrāciju. Tas ir tas pats, kas vīrietim rādīt citiem savu dzimumorgānu, lai pārliecinātu citus, ka viņš nav sieviete.

Ar ko ir bīstami pozitīvās domāšanas treniņi un afirmāciju skaitīšana? Ar to, ka jūs ar apzināto prātu mēģināt sevi pārliecināt, ka ar jums ir viss kārtībā. Bet, tikko kā jūs iekļūstat situācijā, kura jūsos izraisa diskomfortu, visa jūsu pozitīvā domāšana izgaist. Pat vairāk, jūs sākat justies vēl sliktāk, jo jūs taču tā centāties sev pierādīt, ka jūs esat par sevi pārliecināts un laimīgs. Rezultātā jūs kļūstat vēl nelaimīgāks. Un jums nepalīdz ne 21 dienas rituāls, ne 100 dienu rituāls. Bet bieži jūs neapzināties šos mehānismus  tāpēc, ka jums ir uzlikta neapzināta psiholoģiskā “aizsardzība”,- aiz tās slēpjas sāpe, ar kuru jūs neesat gatavs satikties.

Tikai ieraugot savas pašas lielākās bailes, apzinoties, kas aiz tām stāv, jūs spēsiet saprast, kas jūs patiesībā esat. Jebkura izbēgšana (meditācijas, pozitīvā domāšana, paškontrole, gribasspēks) tikai pastiprinās jūsu iekšējās nevērtības sajūtu, un pievilks pie jums cilvēkus ar līdzīgām traumām. Piemēram, pie vīrieša, kurš mēģina izrādīt savu materiālo statusu , pievilksies sieviete, kura vāc “laikus” instagramā. Sievietei, kura jūtas iekšēji nevērtīga, apkārt būs cilvēki, kuri viņu kritizēs un pazemos.

Un tālāk būs tikai sarežgītāk, tāpēc noliec savu iekšējās nevērtības stāvokli pretī psiholoģiskam sitienam jau šodien. Pārstāj sevi barot ar ilūzijām, ka Tev tikai vajag spēcīgāk vēlēties,
 un Tu jutīsies daudz labāk. Kādēļ tad līdz šim tas vēl nav noticis?
 

paDalies ar draugiem

KOMENTĀRI

Komentāru vēl nav

KOMENTĒT ŠO RAKSTU

Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Comment:

Uz augšu