Harmoniskas attiecības.

Kā veidojas harmoniskas attiecības?
Pirmā sajūta, kas rodas starp cilvēkiem – tā ir vēlme tiekties vienam pie otra. Šajā procesā mēs neievērojam ne laiku, ne tik svarīgas arī ir tēmas runāšanai. Ir vienkārši labi būt kopā vienam ar otru. Mēs sakām sev, ka esam iemīlējušies. Bet vai tā mīlestība? Un ja nav, tad kas?

Visa lieta ir ‘’fluīdos’’. Visi procesi, kas veido mūsu savstarpējās attiecības, notiek zemapziņas līmenī. Tu uztvēri viņa fluīdus, bet viņa tavējos. Radās tieksme vienam pēc otra, interese un sākās attiecības. Cik ilgi tās turpināsies, vai tās izveidosies harmoniskas, tas ir atkarīgs no abiem mīlētājiem. Tieksme vienam pret otru nav mūžīga, un kaisle pakāpeniski izdziest. ’’Rozā briļļu’’ periods aiziet, un jūs sākat ievērot viens otrā ne tikai labo, bet arī otra trūkumus. Uzrodas nesaprašanās vienam ar otru. Rodas pārmetumi, ka otrs nepiepilda manas vajadzības.

Vai tas nozīmē, ka mīlestība sāk apdzist? Nē. Aiziet tieksme un kaisle. Tieši tās mūs savieno pašā sākumā, bet pēc tam sākas ikdienas dzīve – ne ar robotu vai ar pašu pilnību, bet ar reālu cilvēku, kuram ir pašam savas vēlmes, intereses un vajadzības, kurš mēdz būt gan labā garastāvoklī, gan sliktā. Viņš ne vienmēr ir priecīgs un laimīgs, viņš mēdz arī būt noskumis vai ātri uzvelkas.

Jums rodas sajūta, ka it kā zvīņas no acīm būtu nokritušas: kas šis ir par cilvēku man blakus? Ne jau tādu es sev gribēju! Jūs zināt, ka cilvēki ir tik dažādi, saprotat, bet nepieņemat to. Dusmojaties par to, ka viņš ir pārāk lēns vai tieši pretēji – ātrs. Kādā momentā saprotot, ka jūs esat tik ļoti dažādi, jūs pārstājat būt interesanti viens  otram.

Kas ir harmoniskas attiecības? 
Harmoniskas attiecības – tas ir darbs. Ne tikai no viena partnera puses, bet tas ir abpusējs ieguldījums. Izveidot attiecības nemaz nav tik vienkārši, kā var likties pirmajā brīdī. Attiecības – tā ir pastāvīga atdeve un saņemšana, kad tu domā ne tikai par sevi, savām interesēm, bet arī par otru cilvēku. Mēģini saprast viņu, interesējies par viņa hobijiem, atbalsti viņu. Rodas jautājums: ‘’Kā var kaut ko atdot partnerim, ja pašam iekšā  ir izsīkums, “tukšums?’’ Jūs atnākat uz mājam uzvilcies, gribas noņemt no sevis šo negatīvismu.

Kā mēs bieži izlādējamies? Tikai izliekot savu slikto garastāvokli uz otru, uz to cilvēku, kas blakus. Bieži šie cilvēki ir paši tuvākie. Te arī mēs atrodam vēl vienu iemeslu, kurš sagrauj laulību un attiecības. Tas ir savu vēlmju piepildījuma trūkums: staigājam pa dzīvi neapmierināti, nodarbojoties ne ar savu lietu, nesaņemot endorfīnus (labpatikas sajūtu). Sēžam uz mūrīša un gaidām laimes putnu: ka nokritīs nauda no gaisa, ka uzradīsies blakus cilvēks, kurš tev dos visu, kā tev tik ļoti pietrūkst. Pieprasām laimīgas attiecības no partnera, bet paši neko nevaram dot pretim.

Sevis realizācija – ceļš uz harmoniskām attiecībām.
Būt realizētam, tas nozīmē – izprast sevi un savas vēlmes. Cik gan grūti mums klājas, kad vēlamies ieskatīties paši sevī! Visbiežāk mēs dzīvojam ar citu uzspiestām vēlmēm, galīgi nesaprotot savējās. Ejam caur dzīvi ne pa saviem ceļiem, bet ko darīt ar to – nesaprotam. Sākam vainot pasauli sev apkārt, tuvos cilvēkus.

Tas, ka mēs paši esam atbildīgi par savu dzīvi, to ir grūti pieņemt. Tad, kad mēs esam savā vietā un darām to, kas mums patīk, realizējam sevi – mēs saņemam savus endorfīnus, izjūtam prieku un labsajūtu no dzīves. Mums vairs nerodas vēlēšanās izlikt savu negatīvismu uz kādu citu, dusmoties, pārmest, ka tas otrs nav attaisnojis mūsu cerības.

Uzrodas pavisam citas sajūtas pret mīļoto cilvēku. Rodas vēlme izprast viņu, atbalstīt, izdarīt viņam kaut ko patīkamu, un pie tam, nevis pēc saviem priekšstatiem, kas viņam būtu labāk, bet cenšoties pa īstam saprast, kas ir vajadzīgs tieši viņam.

Harmoniskas attiecības veidojas no daudziem faktoriem. Un ir ļoti svarīgi, vai abi partneri ir gatavi ieguldīt enerģiju attiecībās un veidot tās. Vai arī izšķiras… labāku attiecību meklējumos, cerībā uz to, ka tajās viss izdosies un būs daudz labāk, ka tas cits jau mani novērtēs daudz labāk, nekā šis. Lai notiktu ārējās izmaiņas, ir jāpiekoriģē dažas iekšējās detaļas….

paDalies ar draugiem

KOMENTĀRI

Komentāru vēl nav

KOMENTĒT ŠO RAKSTU

Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Comment:

Uz augšu