Attiecību triādes.

Daudzi veido savu ģimenes dzīvi, savas laulāto attiecības pēc tās matricas, kura viņiem ir tikusi no senčiem, no saviem vecākiem. Tad mēdz būt tā, ka ar apziņu tu izvēlies vienu attiecību variantu, bet zemapziņā sāc veidot pilnīgi citas attiecības. Tie, kuri jau ir gados vecāki, atceroties savu ne pārāk laimīgo bērnību, savus strīdus ar vecākiem, domā – tad, kad man būs bērni, es nekad viņus neaudzināšu tā, kā mani audzināja. Tomēr pēc tam, kad tev pašam uzrodas bērni, tu saproti, ka tu uzvedies 1 : 1 tieši tāpat, kā uzvedās tavi vecāki. Tu šausminies, bet saproti, ka neko pret to nespēj izdarīt.

Vēl ir tādi pāri, kuri dzīvo slēptajā šķiršanās procesā. Tas nozīmē, ka viņi nespēj izšķirties, – bērni, kredīti, dzīvoklis, – un viņi jau pieraduši tā dzīvot, bet tā rezultātā kādam no partneriem sāk parādīties kāda atkarība, piemēram, no ēdiena, alkohola utt.  Laulība nav kaut kas statisks un nemainīgs, ar to visu var un vajag strādāt. Laulības, attiecības var uztvert kā psiholoģisko izaugsmi vai psiholoģisko ceļojumu, kura mērķis ir – izveidot tuvas, priecīgas un harmoniskas attiecības. Tam, vai to izdosies vai neizdosies izdarīt, lai cik savādi arī nebūtu, nav nekāda sakara ar morāli, bet gan ar to, cik dziļi un pamatīgi jūs spēsiet tikt skaidrībā ar sava rakstura aplēptajām pusēm un jūsu esošā vai nākamā vīra slēptajām rakstura īpašībām.

Protams, mūsu attiecībās “lien ārā” dažādas prāta iešuves no bērnības, automātiska uzvedība, dažādas iekšējās bailes un šaubas.

Mums bērnībā neviens neiedeva tehnikas, kā strādāt ar savām emocijām un domām; tāpēc, iekļūstot konfliktos, kur divi cilvēki veido attiecības, abi uzskata sevi par cietējiem, – abi cieš, abi mokās un neko nevar ar sevi padarīt.  Ciešanas tikai padziļinās. Pat tad, ja cilvēks iekrīt apātijā un pārstāj just, tas vienalga nav atrisinājums, jo mums taču gribas mīlestību un tuvību.

VISAS PROBLĒMAS VAR IEDALĪT 2  KATEGORIJĀS.

Tas ir tad, kad cilvēkam kaut kas ir, bet gribas, lai tā nebūtu, – tā ir visu mūsu ciešanu un zemapziņas laulība. Otra kategorija ir tā, ka mums kaut kā nav, bet gribētos, lai tas būtu. Gribētos, lai būtu dziļas un tuvas attiecības.  Nevis palaist visu pašplūsmā, bet iemācīties veidot savas attiecības.

Kursa laikā mēs izskatīsim šos abus aspektus. Būs daudz praktisku nodarbību, būs tehnikas, vingrinājumi. Ja jūs  praktizēsiet tos katru dienu vismaz 30 minūtes, tad  pakāpeniski spēsiet izveidot tuvas un dziļas attiecības, izveidot tās attiecības, kuras spēs jūs izdziedināt. Ar šīm tehnikām jūs atdzīvināsiet savu mīlestību, iemācīsieties strādāt ar saviem prāta šabloniem, apzināsieties, kas pie jums ir atnācis no jūsu bērnības, no jūsu senčiem.

Šāda veida kursu vajadzētu pasniegt jau pusaudžiem, lai cilvēki saprastu, kā veidot savas attiecības, jo ir ļoti sāpīgi noskatīties, kā cilvēki 30, 40 un 50 gados mēģina risināt visus savus jautājumus ar kaut kādām absolūti savādām metodēm, lai arī ir tehnikas, ar ko to visu var izstrādāt. Ja jūs pildīsiet visus uzdevumus, tad es jums varu garantēt, ka spēsiet no jauna paskatīties uz savām problēmām, uzzināsiet, kā šīs problēmas var atrisināt daudz veselīgākā veidā.

KĀ PAREDZĒT, KĀDAS CILVĒKAM BŪS PROBLĒMAS ATTIECĪBĀS, IZPĒTOT VIŅA ATTIECĪBAS AR VECĀKIEM.              8 TRIĀDES.

Es jums varu iedot vienu ļoti vieglu piemēru, kā varēsiet noteikt, kādā veidā jūs būvējat savas attiecības, paskatoties uz to, kā veidojās jūsu attiecības ar saviem vecākiem.

Paņemiet tagad papīra lapu un pildspalvu, vai arī iztēlojieties to  prātā: iedomājieties savu ģimeni un uzzīmējiet uz lapiņas trijstūrīti, kurš simbolizēs vīrieti. Tas būs jūsu tētis. Uzzīmējiet aplīti – tā būs jūsu mamma. Pa vidu uzrakstiet – ES, tas būsiet jūs. Tagad jūsu priekšā ir triāde – mamma, tētis un bērns. Katram no mums ir divas smadzeņu puslodes. Kreisā puslode ir sieviešu un labā – vīriešu. Tātad katrā no mums ir gan sievišķais, gan vīrišķais sākums, tāpēc katru reizi, kad mums attiecībās parādās problēmas, tam vienmēr apakšā ir konflikts, kurš atrodas manī. Šis konflikts, šī smadzeņu iešuve pie mums ir atnākusi no mammas un tēta. Tāpēc mēs ar jums tagad veiksim tādu mazu testiņu. Es jums pastāstīšu par dažādām triādēm, bet jūs pamēģiniet noteikt, pie kādas triādes jūs piederat. Pamēģiniet noteikt, uz kādu triādi attiecas jūsu attiecības ar jūsu vecākiem:

1. triāde – mamma ar tēti nesarunājas, un arī bērns nesarunājas ne ar mammu, ne ar tēti. Pilnīga izolācija, visi ģimenē dzīvo it kā atsevišķi, neviens ne ar vienu nerunā. Savas problēmas un pārdzīvojumus nav pieņemts izrunāt ģimeniski.

2. triāde –  mamma dzīvo ar tēti un viņiem ir ļoti ciešas attiecības. Arī bērnam ir cieša saikne ar mammu un tēti, visi ir emocionāli saistīti, un savā starpā komunicē, runā par pārdzīvojumiem un sajūtām.

3. triāde – tad, kad bērnam ir labas attiecības ar tēti, bet mammai ar tēti nav labu attiecību un arī bērnam ar mammu nav labas attiecības.

4. triāde – kad bērnam ir ļoti laba saikne ar mammu, bet tētim ar mammu nav pārāk laba saikne, un bērnam ar tēti arī nav pārāk labas attiecības.

5. triāde – kad mamma ar tēti normāli komunicē, bet bērnu atstāj pašu par sevi.

6. triāde –  vecāki ir izšķīrušies un starp viņiem kontakta nav, bet tētis mīl bērnu, un mamma mīl bērnu.

7. triāde –  mammai un tētim ir attiecības, bet bērns vairāk ir pie tēva, nevis mātes. Mātes attieksme pret bērnu ir pārāk vēsa.

8. triāde –  starp tēti un mammu ir attiecības un bērnam ir laba saikne ar mammu, bet nav ar tēti.

Kad tas ir uzrakstīts, varat uzlikt video uz pauzes un paskatīties, kurš variants ir jums. Man bija sesija ar puisi, kuram attiecībās bija 4. triādē, kad bērnam ir cieša saikne ar māti, bet nav kontakta ar tēti, jo tajā laikā tētis nedzīvoja Latvijā, un mobilie telefoni neeksistēja, kā arī nebija interneta. Ja ir tāda triāde, tad kā lai cilvēks pēc tam veido attiecības? Pirmais, tas ir tas, ka bērnam nav tēva tēla, un viņš jutīsies vientuļi. Viņam būs ļoti grūti izveidot seksuālas attiecības. Šis vīrietis 24 gadu vecumā vēl bija nevainīgs, jo viņam bija spēcīga attiecību idealizācija, viņam bija ļoti grūti izveidot attiecības ar pretējo dzimumu. Tad, kad jūs savu iešūto matricu sāksiet pārprogrammēt, ļoti daudzas problēmas atrisināsies. Jūs ieraudzīsiet, ka tas vienkārši ir tāds uzvedības modelis, kuram patiesībā ar jums nav pilnīgi nekāda sakara.  Bet tikmēr, kamēr jūsos iekšā viss ir sažņaugts un aizsprostots, jums izveidojas dažāda rakstura programmas, un jūs nespējat izveidot dziļas un harmoniskas attiecības.

KO NOZĪMĒ 4. TRIĀDE MEITENEI
Ja meitenei ir bijusi tāda triāde, tad viņai ir problēmas ar savas sievišķības sasniegšanu, savas sievišķības apzināšanos. Viņai būs neiespējami realizēt sevi kā sievieti. Tā dēļ viņa vienmēr cietīs. Meitene neapzinās, ka visas šīs ciešanas atrodas viņas zemapziņā iešūtajās programmās. Kamēr tās neizstrādās, attiecību sfērā nekas nemainīsies.  Labā ziņa ir tāda, ka to visu var labot. Tā ir vienkārši matrica, kurā jūs iedzen jūsu iekšējā neapzinātā programma.  Tad, kad meitene paaugsies, viņa meklēs paklausīgu vīrieti, kurš nespēs sagraut viņu abu saikni. Vīrietis bieži pazemos sevi, un viņa nejutīs ar viņu orgasmu, jo zemapziņā viņa nespēs izjust pieaugušo seksualitāti. Uz šo attiecas arī anoreksijas gadījumi. Visi anoreksijas gadījumi ir ļoti cieši saistīti ar māti, tas ir konflikts ar savu māti. Tādai meitenei var būt arī grūtniecības sarežģījumi, ķeizagriezieni. Te jums ir dzīvs piemērs, kā šīs visas lietas mūs ietekmē.

Mēs šos piemērus pētīsim kursa laikā, strādāsim ar dažādiem attiecību modeļiem, iesim ļoti dziļi iekšā tajā visā. Skaidrosim, kā tas viss mūs ietekmē, mēģināsim pārslēgt zemapziņas programmas un iesim pretī dziļām un skaidrām attiecībām, nevis realizēsim visas tās programmas, kuras mūsos tika neapzināti ieliktas.
Jums ir jāapzinās, ka mums ir zemapziņa, kurā ir programmas, un ir “es” jeb apzinātais prāts, kurš var būt vājāks par zemapziņu, bet tam piemīt nozīmīgas priekšrocības, jo cilvēks ir dabas karalis. Kāpēc? Tāpēc, ka viņš prot adaptēties, – mūsu neokortekss šo zemapziņas programmu var pārprogrammēt.  Atbilstoši tam visam ir tehnikas, kā tieši to izdarīt. Tam arī ir veltīts šis kurss “Viņš un Viņa. Attiecību anatomija”.  Tajā es jums soli pa solim došu visas šīs lietas, un jūs varēsiet sev visu noskaidrot un izskaidrot.

K. JUNGS PAR APZINĀŠANOS UN LIKTENI

Karlam Jungam ir tāds populārs teiciens – tas, ko mēs neiznesam uz apziņas līmeni, atgriežas pie mums likteņa veidā. Liekas, ka it visu dzīvi, zinot savas mammas un tēta likteni, tu centies darīt visu pretēji, nevēlies to visu atkārtot, mēģini darīt kaut kā citādi, – bet nav to bāzes zināšanu, nav saprotams, pie kā pieķerties, no kā sākt. Pēc tam kaut kādā momentā tu saproti, ka esi centies darīt visu pretēji, nekā tavā  ģimenē, bet viss iznāk  tieši tāpat. Un tu domā: “Nu, vai tad tiešām es sevi tik slikti pazīstu, ka pats nesaprotu, kā nonāku tādās pašās situācijās, kā bija maniem vecākiem? Bet ko ar to darīt, nezinu.”

KĀDS IR ŠĪ KURSA UZDEVUMS?

Visi mani vebināri ir izveidoti tāpēc, lai aizpildītu šo lielo caurumu. Saistībā ar attiecībām lielais tukšums ir tajā, ka nav tāda avota, kurš ļautu cilvēkam pašam kaut kā patstāvīgi, mierīgi, savā režīmā strādāt ar attiecībām. Pat, ja tās ir attiecības, kurās piedalās divi cilvēki, darbs vienalga ir jāsāk katram no sevis, no saviem iekšējiem pārdzīvojumiem un sliktumiem.

Tāpēc es jūs visus uzaicinu uz kursu “Viņš un Viņa. Attiecību anatomija”. Visas nodarbības varēs noskatīties ierakstos. Visi materiāli jums tiks iedoti. Šī kursa mērķis ir apgūt prasmes, kā veidot un uzturēt attiecības. Ja jūs interesē attiecības un attiecību anatomija, tad reģistrējieties kursam jau tagad. Reģistrācija šeit .

paDalies ar draugiem

KOMENTĀRI

Komentāru vēl nav

KOMENTĒT ŠO RAKSTU

Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Comment:

Uz augšu