Mājas BIBLIOTĒKA PSIHOSOMATISKIE SLIMĪBU IEMESLI Psihosomatika – godīgs skatījums uz savu dzīvi (2.daļa).

Psihosomatika – godīgs skatījums uz savu dzīvi (2.daļa).

Pirmo daļu lasiet šeit https://sevisapzinasanaskola.lv/lv/biblioteka/lesson/psihosomatika%20/

MAZAS  BAILES  IR LABA LIETA, BET  LIELAS – GRAUJOŠA.
Bailes mazās devās ir forša lieta, jo palīdz  mums  virzīties uz priekšu. Ja jūs esat izsalcis, bet tas jums būs pilnīgi vienalga, jūs pie ledusskapja nepieiesiet – tā arī turpināsiet sēdēt dīvānā. Tāpēc mazās devās bailes ir vajadzīgas kā stimuls – lai, tās pārvarot, aizietu uz pirmo tikšanos un pēc tam apprecētos. Lai izietu pirmo reizi jaunā darbā un pēc tam pelnītu vairāk naudas utt.

Lielas bailes toties noved pie tām ķermeņa modifikācijām, kuras mēs esam pieraduši saukt par slimībām. Lai atbrīvotos no lielās baiļu devas ietekmes, ir jāatrod pats sākumpunkts, kurā  tās uzradās. Ir kāds viens noteikts punkts, notikums, kurā jūs stipri nobijāties un iesākāt baidīties, tālāk arvien vairāk un vairāk. Parasti šis punkts jāmeklē bērnībā. 

Bet bija taču arī tāds laiks, kad jums nebija bail, laiks, kad uzskatījāt, ka jums viss pa spēkam! Maziem bērniem nevajag ne motivāciju, ne biznesa plānu. Viņi iet un dara, jo nebaidās.Tad, ja pieaugušais cilvēks atgriež sev atpakaļ šo bērna dzīves uztveri, viņš pārstāj slimot.

Diemžēl, vairākumam  vecāku nav vajadzīgi  laimīgi, bet gan ērti bērni – kuri nelēkā, neskraida, nekliedz. -“ Aizver muti un ēd putru!” Tāda audzināšana nav reta parādība.

Man gribas lēkāt, skriet un kliegt, bet!  Ja es skraidīšu un man tā dēļ izdarīs sāpīgi (mamma vai tētis dusmosies uz mani, sabārs), tad labāk man nobloķēt šo bioloģisko vajadzību un neskraidīt. Kā ķermenis to var izdarīt? Pavājinot mūsu muskuļu darbību,- un tad sākas noteiktas izmaiņas mūsu ķermenī. 
Valodas raustīšana – tas, piemēram, ir aizliegums uz virzību, aizliegums uz sevis izpaušanu. Astma, roku, kāju slimības utt.,- tas viss ir aizliegums uz kaut ko.

Slimo tikai tie, kuri zina, ka slimības ir. Bērni par slimībām nezina (kamēr viņiem par to nepastāsta (neiebiedē) vecāki). Visi bērni ēd smiltis, ledu un viņiem nekas nenotiek, kamēr vecāki nepasaka, ka ledus vai smiltis ir netīras un Tu vari saslimt. Bērns nolasa šīs vecāku bailes. Viņš nereaģē uz tām smiltīm vai lāsteku, bet gan uz mammas vai tēta emocionālo stāvokli. Mēs iemācām savus bērnus baidīties.

Tāpēc, lai atbrīvotos no bailēm, ir nepieciešama informācija, ka vecās zināšanas vairs nav aktuālas, un to vietā nepieciešams ielikt jaunas. Pastāstot, ar ko tās senās bailes patiesībā ir saistītas. Pasaule ir droša vieta!  Tālāk jau jums ir jāsāk ieklausīties pašiem sevī, nevis jāvadās pēc medicīniskās enciklopēdijas.

Bērni slimo tad, kad viņiem aizliedz izpausties. “Es negribu ēst to putru, es gribu ēst makaronus!” Bet mamma domā, ka tas nav veselīgs ēdiens, un baro savu bērnu ar vārītiem dārzeņiem. Bērns ēd, piespiež sevi ēst, kaut arī  viņam tas negaršo, jo mamma ir jāklausa. Bērna ķermenis izjūt pretestību un sāk modificēties – veidot slimību.

Mamma iet uz darbu un atstāj mazuli kāda cita uzraudzībā. Bioloģiski tas nav pareizi. Zaķu māte neatstāj savus zaķus kāda cita uzraudzībā. Jā, mēs dzīvojam sociumā, bet mūsu bioloģijai ir “uzspļaut” uz sociumu! Ķermenis dzīvo pēc bioloģiskiem likumiem.
Informācija par to, kas notiek ar mūsu ķermeni, noņem lielu daudzumu baiļu. 

Visu šo informāciju es esmu salikusi vienā  lielā kursā  ar nosaukumu “Psihosomatikas skola”.Tas, ko sauc par “brīnumainu  izdziedināšanos”, patiesībā ir vienkārši bioloģiski mehānismi, kuri strādā mūsu organismā. Cilvēku neviens nevar izdziedināt. Viņš tikai pats var sevi izdziedināt, ja apzinās, kāpēc viņa organismā ir notikušas tādas izmaiņas.
Visas “neārstējamās” slimîbas ir ārstējamas, ja vien cilvēks pats sevi nav pārāk saindējis ar “ķīmiskajām” zālēm un  gadiem “ievilcis” savu slimību. 

Ja es jums pateikšu, ka daudzas slimības ir atjaunošanās fāze pēc kāda pārdzīvota stresa, tad daudzi  padomās, ka man ar galvu viss nav kārtībā. Tas tāpēc, ka mēs esam “sazombēti” ar nepareizu informāciju. Tādēļ arī jūs staigājat pa dzīvi, baidoties no sava ķermeņa. Iedomājieties – ķermenis, kurā jūs dzīvojat visu savu dzīvi, jūs no tā baidāties?!!
Vai tas nav smieklīgi? Bet jūs baidāties, tāpēc ka nesaprotat, kā tas strādā. Zinot savu dzīves kontekstu, jums būs sapratne, kāpēc tieši tas vai cits orgāns reaģēja, izmainījās. Ja ķermenim nav pretenziju pret to, kā jūs dzīvojat, tas nekad neslimos!

Tie, kuri ir gatavi saņemt šīs zināšanas, jau apgūst kursu “Psihosomatikas skola”.  Pievienojies arī Tu! 
 

paDalies ar draugiem

KOMENTĀRI

Komentāru vēl nav

KOMENTĒT ŠO RAKSTU

Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Comment:

Uz augšu