Panikas lēkmes.

Biežāk uzdotais jautājums par panikas lēkmēm – Kāpēc man agrāk tādu nebija? Cilvēks iziet no mājām, un te “bāc” – iestājas nekontrolējama reakcija, sirds sāk ātrāk dauzīties, bailes un nepatīkamās sajūtas liek ātrāk atgriezties mājās, drošībā. Vai arī: sēdi mājās, dzer tēju, bet pēkšņi  sirds sāk strauji dauzīties, viss nosvīdis, Tu pārbīsties un saproti, ka nespēj sevi kontrolēt, kaut  arī Tu esi drošākajā vidē – mājās. Kas šeit ir kopīgs? Automātiskā reakcija. Kāpēc tās agrāk nebija, bet tagad uzradās?

Lieta tāda, ka agrāk arī ir  bijusi. Ja ieved cilvēku transā, ļaujot viņam dziļi atslābināties, un tad aizved pie atmiņām, viņš atcerēsies, ka arī agrāk līdzīgas situācijas viņā izsauca saspringumu un bija saistītas ar bailēm. Līdz noteiktam brīdim cilvēks sevī apspieda vai no sevis izstūma šīs bailes, un varēja tās kaut kā iekšēji kontrolēt, bet kādā momentā viņš vairs nevarēja tās kontrolēt, un bailes pastiprinājās līdz panikas līmenim. Parastas bailes, bet trauksme pastiprinājās un kļuva par lielāku spēku, nekā psihe ir spējīga apspiest.

Kāpēc tā notiek?

Viss ir vienkārši. Cilvēks iemācījies apzināti apspiest emocijas, un  katrs nākamais solis kļūst par apspiešanas automātismu – notiek izstumšana. Cilvēks neapzinās, ka izjūt kādu konkrētu emociju, viņš to var tikai aprakstīt kā uztraukumu, nesaprotot, ko tieši viņš jūt. Un tā  šī apspiešana pastiprinās un pastiprinās, līdz kamēr vairs cilvēks nespēj to kontrolēt, un tad viņam notiek tas, ko sauc par PANIKAS LĒKMI.

Panikas lēkmes parasti ir tiem, kuri ilgāku laiku ir sevī apspieduši emocijas, nevienam nav stāstījuši par savām sajūtām un pārdzīvojumiem. Ko darīt? Pārrakstīt programmu, pārstāt dzīvot automātismā, pārstāt apspiest emocijas.
Sadzirdēt un ieklausīties savās emocijās, un adekvāti reaģēt uz tām, izpaust tās uz āru.

paDalies ar draugiem

KOMENTĀRI

Komentāru vēl nav

KOMENTĒT ŠO RAKSTU

Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Comment:

Uz augšu