+44 7477 532981
[email protected]

Panikas lēkmes – tās ir bailes no bailēm. Diezgan nepatīkama lieta, bet pār to ir iespējams valdīt.  Mūsu organisms ir bioloģiska būtne un bailes tajā ir ierakstītas kā izdzīvošanas programma. Pēc būtībаs, bailes mūs ir paglābušas miljons gadu garumā, bet kad tās uznāk bez kāda iemesla, tad mēs iestrēgstam un baidāmies vēl vairāk.

Ir nepieciešams saprast, ka tā nav kļūme programmā, ne arī kāds traucējums. Vienkārši smadzenes reaģē uz tikai viņām saprotamiem apstākļiem, bet apziņa no tā baidās tāpēc, ka nesaprot, kas notiek.

Bailes  – tās ir vienmēr domas par nākotni. Tās nekādies nav saistītas ar realitāti, tās tikai apraksta un stāsta tev stāstu par to, kas varētu notikt. Lai arī tur nav nekādas loģikas, toties tās ir emocionāli spēcīgas un tēlainas.

Piemēram, cilvēkam ir piepūties vēders un viņs jau sāk sev zīmēt briesmu ainas prātā, it kā viņam būtu nez kāda briesmīga slimība, bet dakteris viņu pārbaudot saka, ka viņs vienkārši ir kaut ko apēdis un tāpēc ir izveidojušās gāzes. Cilvēks saprot, ka tas ir īslaicīgi un viņs nomierinās.

Bet mums jau tieši tas arī ir visbailīgākais – nesapratne par to, kas notiek. T.i, kad iekšējie pārdzīvojumi nav saskaņoti ar apziņu.

Kā var sev palīdzēt?

*Sāk novērot savu elpošanu

* Atkārtot sev: ‘’Mans prāts valda pār manu ķermeni!’’

* Elpot: 3 sek.ieelpa, 6 sek. izelpa.

Noskanēt ķermeni. Pievērst uzmanību plaukstām.

Izstrādāt diskomforta situācijas individuālā konsultācijā.

Atceries: tā ir normāla fizioloģiska reakcija. Tu baidies no bailēm. Tās ir bailes no bailēm. Panikas lēkmes –  tā ir apmaldījusies enerģija, kura nespēj sevi izpaust veselīgā veidā.

Pārstāt cīnīties!

Tā nav katastrofa, tas pāries.

Pajautā sev: Kas notiek, kad tu sāc baidīties? Kādas domas tevi pavada? Cik spēcīgi tu tici šim mentālajam stāstam?

 

 Komentāri

Nav komentāru.

Komentēt šo rakstu