+44 7477 532981
[email protected]

Pagātne – tā ir pieredze. Pieredze nevar būt laba vai slikta. Jebkura pieredze –  tas ir tas, kam mēs esam izgājuši cauri. Mēs izdarījām secinājumus, daudz ko izdzīvojām, daudz ko uzzinājām. Iespējams, ka kāds notikums nebija tik patīkams, varbūt pat sāpīgs. Bet tas jau ir palicis tur. Kāpēc mēs nēsājam sev līdzi pieredzi ar visām emocijām, neizteiktiem vārdiem, sajūtām ķermenī?

Mūsu ķermenis ieraksta šos visus notikumus atmiņā. Bio – smadzenes aizstāvoties, atceras bīstamos ‘’apstākļus’’ (kad bija sāpīgi, nepatīkami). Apzināšanās palīdz nomierināt reptiļa smadzenes un parādīt viņām, ka ne viss ir tik briesmīgs, kā mēs to sev zīmējam. Apstākļi jau sen ir mainījušies. Es vairs neesmu tas, kas biju agrāk.

 

Nevajag ‘’sēdēt pagātnē’’. Paņemiet no turienes pieredzi, ko saņēmāt, un ejiet tālāk. Tas ir tikai viens no miljoniem variantu, kas var notikt ar cilvēkiem. Ja tas ir noticis jūsu dzīvē – tad ir nepieciešams izdarīt secinājumus, ka tā arī mēdz būt. Bet mēdz būt arī savādāk! Citiem cilvēkiem ir daudz sāpīgāka sāpju pieredze, nekā jums, bet neskatoties uz to, viņi spēja piecelties un turpināt.

 

Ieciklēšanās uz pagātni bieži notiek tāpēc, ka cilvēks neprot apzināties un izdzīvot to, kas bijis. Ja mēs kaut ko apēdām, mūsu organisms no tā paņem sev nepieciešamos elementus un pārējo izvada no ķermeņa. Kāpēc tad mēs mēģinām sevī uzturēt pagātnes notikumus?

 

Paņemiet no situācijas pieredzi, pārējo atstājiet pagātnei. Pieredze palīdz apzināties, ka notikumi var attīstīties daudzos veidos, bet katrā atsevišķā situācijā mums ir tiesības izvēlēties kā rīkoties un reaģēt.

Ja šīs scenārijs ir ierakstīts mūsos un nav izdzīvots, tad mēs turpināsim iekļūt līdzīgās situācijas, kur vajadzēs izdzīvot tieši to pašu, ko kādreiz. Tas vienkārši notiks automātiski.

 

Ja pašiem grūti apzināties savu pagātni, tad griežaties pie speciālistiem. Nenesiet uz sevis pagātnes nastu. Dzīvojiet vieglāk.Ja jums ir problēmas ar vēdera izeju un jūs ciešat no aizcietējumiem, padomājiet – ko jūs nevarat atlaist? Ieejiet kontaktā ar to, apzinieties – kam tas ir uzradies jūsu dzīvē, ko tas jums ir devis?

Iepatikās raksts? Padalies ar saviem draugiem!Komentāri

Nav komentāru.

Komentēt šo rakstu