RU LV EN

JAUNS SKATĪJUMS UZ SLIMĪBU 


«Slimība izpauž kaut ko tādu, ko mēs par sevi nezinām, kaut ko, kas atrodas cilvēka psihes dziļākajās kārtās. 

Šī jaunā izpratne par to, kā un kāpēc mēs saslimstam, būs jums kā iekšējais dziednieks, kad jūs apzināsieties savas emocionālās traumas un izpratīsiet pārdzīvoto pieredzi, kura ir saistīta ar noteiktu slimību – tas ir labākais ceļš, lai atbrīvotos no  hronisku sāpju atkārtošanās.  Kas spēj provocēt saslimšanu? Tas ir emocionālais konflikts. Jaunā Psihosomatika  ir izveidota tāpēc, lai identificētu un atvērtu to emocionālo traumu, kura slēpjas aiz slimības, kā rezultātā šī identifikācija veicina izveseļošanos. Slimība – tas nav ienaidnieks. Slimība – tas ir pats labākais risinājums, ko smadzenes ir izvēlējušās, konkrētā laikā, lai cilvēks varētu izdzīvot un nodzīvot, cik vien iespējams ilgāk.  Pagātne vienmēr ir nākotnē un tā izpaužas mūsu uzvedībā, ieradumos un reakcijās. Iedomājieties: kad jums bija 5 gadi, cilvēks sarkanā lietusmētelī jums iesita ar koku pa galvu.

Tagad katrreiz, kad jūs redzat kādu, kurš ir ģērbts sarkanā lietusmetelī, atmiņas no pagātnes uzpeldēs jūsu prātā, un jūs izjūtisiet bailes no tā, ka jums atkal varētu iesist. Tātad stimuls un reakcija, un tā ir ar visu, tikko kā jūs izjutīsiet iekšējo diskomfortu, tas nozīmē, ka jums ir kāda negatīvā pagātnes pieredze. 


Jūsu šūniņu atmiņā ir saglabājies šis negatīvais moments un nākamreiz, lai jūs no tā pasargātu, jūsu izdzīvošans programma ieslēdzas un jūs sākat vairāk kontrolēt notiekošo, jums parādās iekšējā trauksme no tā, kas varētu draudēt nākotnē. 
Kāda šīm programmām ir jēga? Šī programma palīdz cilvēkam tikt galā ar ikdienas situācijām. 

Visas pastāvēšanas vēstures garumā cilvēki ir veikuši un turpina veikt dažādus atklājumus. Pats tuvākais, kam cilvēks var pieskarties – tas ir viņš pats. Ar sevis izzināšanu cilvēks nodarbojas tikpat ilgi, cik cilvēce vispār pastāv. Ar cilvēka ķermeņa izpēti un ar tajā notiekošiem procesiem nodarbojas dažādas zinātnes, bet parastais cilvēks visbiežāk sastopas ar medicīnu.

 Visas pastāvēšanas vēstures garumā cilvēki ir veikuši un turpina veikt dažādus atklājumus. Pats tuvākais, kam cilvēks var pieskarties – tas ir viņš pats. Ar sevis izzināšanu cilvēks nodarbojas tikpat ilgi, cik cilvēce vispār pastāv. Ar cilvēka ķermeņa izpēti un ar tajā notiekošiem procesiem nodarbojas dažādas zinātnes, bet parastais cilvēks visbiežāk sastopas ar medicīnu.
No paaudzes uz paaudzi mēs esam pieraduši lietot zāles pret jebkuru slimību, lai atkal kļūtu veseli. Daudzi cilvēki pat līdz šim uzskata, ka tas ir normāli - iznākt no ārsta kabineta ar recepšu kaudzi saujā. Recepšu esamība apstiprina viņiem, ka slimība sākas no ārienes un tas nozīmē, ka tā arī jāārstē ar kaut ko, kas nāk no ārienes. 


Tas ir ērtāk, bet diemžēl bērnišķīgi, tā ir vieglprātīga attieksme pret slimību izveidošanos: ka  ārsts baltajā halātā labāk zina, kā “remontēt”  manu ķermeni, viņš taču par tādu gudrinieku ir kļuvis, mācoties tik daudzus gadus. Protams, ka uzticēt citam cilvēkam atbildību par savu personisko ķermeni ir daudz ērtāk, it īpaši tad, kad pašam vispār nav nekādas skaidrības, kāpēc mēs pēkšņi saslimstam vai arī - vispār neslimojam.


Pat tad, ja ārsts nespēj notiekt slimības iemeslu, tad pastāvošā medicīnas sistēma piedāvā mums tādu vai citādu atbalstu, antidepresantus, piemēram, un šāda ārstēšana pat dažreiz cilvēkiem palīdz. Uz kādu brīdi. Kā zināms, akls cilvēks ļauj sevi vest kā aitu pie auklas. Redzošais pats izvēlas, pa kuru ceļu iet. Vairākums cilvēku vispār nesaprot daudzus medicīnisku termiņus, kurus lieto medicīna. Vai tad nebūtu godīgāk vienkārši nesarežģīt nosaukumus, bet pateikt pacientiem tā, lai viņi saprastu? Jā, tas būtu godīgāk, bet tad ārsts nevarētu atbildēt uz pacienta jautājumu par viņa pašsajūtas iemesliem, jo uz to viņš pats nezina atbildi. 
Tāpēc ārsti lieto kaut kādus nesaprotamus termiņus, un tad pacients notic, ka viņam tur tiešām ir kaut kas ļoti sarežģīts un ir jālieto izrakstītās zāles. 

Zinot slimības bioloģiskās norises principus mūsu organismā, mums vairs nav nepieciešams paļauties uz izārstēšanos no ārienes, mēs vairs nepaļaujamies  uz atbildi, formulētu  nesaprotamos terminos, un mēs varam vairs nepiekrist pasīvai pacienta lomai. Atgādinu, ka es nekādā gadījumā nenoliedzu medicīnu - tā palīdz mums noskaidrot, kas tad cilvēkam ir par vainu, lai pēc tam tālāk jau zinātu, ar ko strādāt.  Medicīnai būtu jāiet kopā ar šīm zināšanām, bet diemžēl, tas nav izdevīgi farmācijas biznesam - redzēt cilvēkus veselus. Tāpēc īstas “zelta bedres” medicīnā ir alerģijas un tā saucamā “veģetatīvā distonija”. Jo ārsti var paziņot, ka ar to būs jāsadzīvo visu mūžu, un atvieglojumu var panākt, tikai lietojot kaut kādas noteiktas zāles. 

Zinot slimības bioloģiskās norises principus mūsu organismā, mums vairs nav nepieciešams paļauties uz izārstēšanos no ārienes, mēs vairs nepaļaujamies  uz atbildi, formulētu  nesaprotamos terminos, un mēs varam vairs nepiekrist pasīvai pacienta lomai.


Ar šo zināšanu palīdzību katrs cilvēks spēj tieši apzināties, kāds lēmums ir jāpieņem noteiktas slimības gadījumā, un kādu terapiju izvēlēties. Mums jābūt gataviem pašiem uzņemties atbildību par savu veselību vai par savu slimību, ar visām tām izrietošām sekām, lai cik sāpīgi arī tas nebūtu. Cilvēka dzīve ir diezgan sarežģīta - pastāvīgi kādas grūtības.  Ir jāmeklē risinājumu stratēģijas, dažreiz šie notikumi ir traumatiski, un, kad cilvēka  psihe netiek ar to galā, tad  tā nosūta  šo  notikumu lejup ķermenī  un  saglabā tur.  Mēs to saucam par slimību, bet patiesībā organisms sāk jūs aizstāvēt, darīt jūsu vietā, un tad tas izpaužas caur dažādiem fiziskiem simptomiem. 

Izanalizējot savu pagātni, jums ir iespēja izdziedēt savas brūces, pateicoties atmiņām, kuras atver mūsu apziņu. Tikai tas, kurš ir atbrīvojis savu atmiņu no bailēm un ir izturējis sāpes, var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi tagadnē, nemokoties sāpīgu pagātnes atmiņu dēļ. Tāds cilvēks ir uzvarējis savu stāstu. Tagad viņa dzīvi vairs nevar prognozēt, jo viņa rīcību tagad vada nevis iegūtie refleksi vai ieradumi, bet iekšējā intuīcijas balss. 
 

Turpinājums šeit http://sevisapzinasanaskola.lv/lv/newpsy/


 

KOMENTĀRI

Komentāru vēl nav

KOMENTĒT ŠO RAKSTU

Jūsu vārds
Jūsu uzvārds:
Jūsu e-pasts
Komentārs:

Mēs iesakām pievērst uzmanību šiem kursiem

Skatīt citus kursus