RU LV EN

Traumas anatomija. Jautājumi.

Psiholoģiskās traumas anatomija:  

 • Hroniskas sāpes
 • Medicīniski neizskaidrojami simptomi
 • Ēšanas traucējumi 
 • Uzmācīga uzvedība
 • Atkarības : alkohols, narkotikas, azartspēles
 • Trauksme, nekontrolējamas bailes, panikas lēkmes
 • Emocionālā izdegšana 

Šie simptomi var parādīties pats pēc vairākiem gadiem, pēc traumas (reāla notikuma). Ar loģisko prātu šos simptomus nevar apturēt, izdzēst vai pierunāt sevi, ka tev ir viss kārtībā.  Tāpēc, lai noskaidrotu, vai tavi simptomi ir psiholoģiskās traumas rezultātā, uzdod sev šos jautājumus.

 
Jautājumi traumas apzināšanai 

 1. Vai tavi vecāki (vai kādi citi nozīmīgi cilvēki), bieži vai ļoti bieži…lamāja tevi, apvainoja, pazemoja? Vai arī uzvedās tā, ka tu baidījies, ka tev varētu nodarīt fizisku kaitējumu? 
 2. Vai tavi vecāki (vai kādi citi nozīmīgi cilvēki), bieži vai ļoti bieži…grūstīja tevi, sita, vai ar kaut ko svieda tevī? Vai iesita tev tik spēcīgi, ka pēc tam palika ķermenisks nospiedums? 
 3. Vai tavi vecāki (vai kādi citi nozīmīgi cilvēki), bieži vai ļoti bieži…ir tev pieskārušies vai glāstījuši, vai likuši pieskarties viņu ķermenim seksuālā veidā? 
 4.  Vai tu bieži vai ļoti bieži juties…, ka tevi nemīl ģimenē vai juties, ka tu neesi nozīmīgs? Vai arī tavi vecāki nebija mīļi viens pret otru, neatbalstīja viens otru? 
 5. Vai tu bieži vai ļoti bieži juties…tev nav pietiekami ēdiena, tev vajadzēja vilkt netīras drēbes, nebija neviena, kas tevi aizstāv? Vai arī tavi vecāki bieži dzēra, bija bieži dzēruma stāvoklī un tāpēc nerūpējās par tevi? 
 6. Vai tavi vecāki ir šķīrušies? Vai šķīrās un pēc tam atkal gāja kopā? 
 7. Vai tava mamma vai pamāte, bieži vai ļoti bieži…grūstīja tevi, sita tevi, raustīja, sita ar kādu priekšmetu, vai sita vairākas minūtes bez pārtraukuma, vai arī draudēja ar kādu asu priekšmetu? 
 8. Vai tavs tēvs vai patēvs, bieži vai ļoti bieži…grūstīja tevi, sita tevi, raustīja, sita ar kādu priekšmetu, vai sita vairākas minūtes bez pārtraukuma, vai arī draudēja ar kādu asu priekšmetu?
 9. Vai tu dzīvoji ar kādu, kuram bija problēmas ar alkoholu, vai kurš lietoja narkotikas? 
 10. Vai kāds no mājiniekiem bija psihiski slims, depresija, vai kāds no viņiem mēģināja izdarīt pašnāvību? 
 11. Vai kāds no mājiniekiem ir ielikts cietumā? 

Ja ir kaut viena atbilde ‘’jā’’, tad jums šeit 

Neizdzīvota trauma uztver pasauli kā bīstamu vietu. 
Cilvēks ir sašķēlies pa daļiņām. Kādā sevis daļiņā vispār nedzīvo. 
Cilvēkam ir kauns par sevi un viņš vaino sevi, ka tas, kas ar viņu ir noticis, ir viņa paša dēļ. 


Izstrādājot traumu, cilvēks sāk adaptēties pie tiem apstākļiem, kuros viņš dzīvo šodien, nevis pie tiem apstākļiem (viņa iztēlē), kuros viņš dzīvoja traumas situācijās. 

paDalies ar draugiem

KOMENTĀRI

Komentāru vēl nav

KOMENTĒT ŠO RAKSTU

Jūsu vārds
Jūsu uzvārds:
Jūsu e-pasts
Komentārs: