Karma.

Šoreiz es vēlos parunāt par tēmu, kuru vairākus tūkstošus gadus atpakaļ, cilvēki nosauca vienkāršā vārdā – ‘’karma’’. Kad cilvēkam notiek kāds sāpīgs lūzums dzīvē, t.i., kad viņa dzīvē kaut kas notiek ne tā, kā viņš to gaidīja, šī situācija atspoguļojās sāpīga pārdzīvojuma veidā, bet vēlme izdzīvot šo situāciju tā, kā cilvēks bija iecerējis pašā sākuma, zemapziņā  ir palikusi. Tad izveidojas tāds paradokss: viņš savā dzīvē atkal un atkal pievelk analoģiskus scenārijus, analoģiskiem notikumiem un iekrīt atkal un atkal analoģiskās situācijās, un saņem atkal kārtējo lūzumu, tāpēc, ka nepazinās, kas tie ir par procesiem, kuri atkārtojās viņa dzīvē.

Tad dabiski rodas jautājums, vai cilvēks vēlas tā nodzīvot vēl nākamos 20 gadus, ik pa laikam pārdzīvojot šo sāpīgo notikumu atkārtošanos? Vai varbūt labāk ir vienreiz šīs situācijas izskatīt un tikt skaidrībā, kāpēc viņa dzīvē tā notiek, un ko šīs epizodes viņam var iemācīt? Izdarīt secinājumus un saprast, kā izveidot savu nākotnes trajektoriju tā, lai dzīve būtu laimīgāka, nevis katru reizi tiek spēlēts no jauna viens un tas pats scenārijs.

Terapeita uzdevums ir palīdzēt cilvēkam iziet cauri šiem procesiem. Piemēram, ir vīrietis, kuram hroniski neveicas ar sievietēm. Viņu tas ļoti uztrauc un tāpēc viņš ļoti stipri pārdzīvo. Viņam ir trīs rīcības varianti:

  1. Saņemt visu savu gribu dūrē un mēģināt atkal iepazīties ar sievieti, neskatoties uz iekšējo pretestību, kura ir izveidojusies no pagātnes neveiksmēm. Vai tāds piegājiens garantē vēlamo rezultātu? Protams, ka nē. Pēc kārtējās neveiksmes var palikt pat vēl sliktāk.

  1. Atnākt uz terapiju un tikt skaidrībā, kādi procesi tiek iedarbināti, un kā viņš tos var uzlabot. Varbūt daļu no tiem vajag anulēt, daļu izmainīt, lai notikumi notiktu optimālākajā veidā.

  1. Nodzīvot līdz 90 gadiem un neiepazīties ar sievieti. Un 90 gados šo problēmu atlaist, bet tad jau viņam būs vienalga. Šis piemērs, protams, ir pārspīlēts, bet lielākā daļa cilvēku tieši tā arī dzīvo, – trešajā variantā.

Kad problēma ir, viņi to ignorē, bet pēc tam iestājās periods dzīvē, kad šī problēma pārstāj būt aktuāla, un tad cilvēks it kā  nomierinās. Par laimīgu tādu cilvēku nosaukt gan ir grūti, jo diez vai viņš dzīvē kaut ko sasniedz ar tādu attieksmi pret savām problēmām.

Tāpēc, lai ‘’karma’’ neatkārtotos, ir vienkārši jāizprot pastāvīgā scenārija darbības mehānisms, jāizstrādā, lai tas vairāk netraucētu dzīvot. Te jums arī visa karma 🙂

paDalies ar draugiem

KOMENTĀRI

Komentāru vēl nav

KOMENTĒT ŠO RAKSTU

Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Comment:

Uz augšu