2.vingrinājums.

Šoreiz es piedāvāju vingrinājumu sevis pieņemšanai. Ļoti bieži šī sevis nepieņemšanas reakcija ir nokopēta no kāda nozīmīga cilvēka. Bieži tajā iekšējā balsī, kura saka “tu esi nekam nederīgs’’ var viegli atpazīt mammas/tēta/vecmammas balsi, kuri teica šos vārdus – jums, kādam citam, vai paši sev.

Tāpēc piedāvāju nedaudz  pastrādāt ar šo, lai noteiktu, no kurienes jums ir izveidojusies tāda sevis uztvere. Vēlos pievērst jūsu uzmanību tam, ka šie vingrinājumi netiek veikti, lai atrastu vainīgos savās nelaimēs. Tas tiek darīts tāpēc, lai ‘’atsietos’’, atbrīvotos no šīm reakcijām un ieraudzītu to patieso iemeslu. Tas tāpēc, ka cilvēki ļoti bieži saka – ‘’es tā sevi vērtēju’’, ‘’es tā par sevi domāju’’. Kaut gan vairākumā gadījumos tas nemaz neatbilst patiesībai.

Vingrinājums var likties vienkāršs, bet tad, kad to sāk pildīt, tad nemaz tik viegls tas neliekas. Šajā vingrinājumā jums jautājumus vajag uzdot sev secīgi, t.i. no sākuma pirmo, tad  otro, trešo un tā tālāk. Lai būtu ērtāk, var sadalīt lapu 4 daļās un par katru jautājumu izrakstīt to atbildi, kura atnāk. Vēlams iedalīt šim vingrinājumam laiku no 15 minūtēm līdz stundai.
Jautājumi ir diezgan vienkārši:

1. Atceries gadījumu, kad tu nespēji pieņemt pats sevi. Šeit vajag atcerēties kādu konkrētu gadījumu no pagātnes, kad jūs nepieņēmāt sevi, un īsumā aprakstīt savus novērojumus par to, kas tieši notika. Pievērsiet uzmanību savām emocijām, sajūtām ķermenī, domām un tēliem. Ja izdodas noteikt, uzrakstiet, kāpēc tas notika un kā rezultātā tas notika?

2. Vai atceries gadījumu, kad tevi kāds nepieņēma? Šeit vajag atcerēties gadījumu, kad kāds cits tevi nepieņēma, un arī novērot savas emocijas, sajūtas, domas. Te var pievērst uzmanību tam, kāpēc tas ‘’kāds’’tevi nepieņēma, kādas viņam bija pārliecības?

3. Atceries gadījumu, kad kāds nepieņēma sevi? Te jums vajag atcerēties gadījumu, kad jūs novērojāt, kad kāds cits cilvēks sevi nepieņēma. Svarīgi ir noteikt konkrētu momentu, kad tas notika, aprakstīt savus novērojumus un savus pārdzīvojumus.

4. Atceries gadījumu, kad kāds nepieņēma otru. Šeit jums vajag atrast gadījumu, kur kāds cilvēks izpauda savu nepatiku pret otru cilvēku. Mēs bieži kļūstam par lieciniekiem tam, kā citi nepieņem citus cilvēkus, aprunā viens otru. Te tieši tāpat – savi novērojumi un pārdzīvojumi (emocijas, sajūtas, domas, tēli). Parasti, izpilot šo vingrinājumu, cilvēks saņem daudz atklāsmju par to, no kurienes viņš ir ņēmis tādu sevis ‘’vērtējumu’’. Jo kvalitatīvāk izpildīts vingrinājums, jo vairāk atklāsmju.
Iesaku pavērot sevi un padalīties ar iespaidiem (lejā komentāros)!

paDalies ar draugiem

KOMENTĀRI

Komentāru vēl nav

KOMENTĒT ŠO RAKSTU

Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Comment:

Uz augšu