Mājas BIBLIOTĒKA PSIHOSOMATISKIE SLIMĪBU IEMESLI Alerģija. Kad medikamenti nepalīdz!?

Alerģija. Kad medikamenti nepalīdz!?

Šajā rakstā jūs uzzināsiet kādi ir alerģijas psihosomatiskie iemesli. Lai cik tas savādi nebūtu, bet alerģiju var izstrādāt ļoti ātri. Ir tikai jāatrod, kur ir alerģijas sākums, pie kādiem notikumiem šāda reakcija tikai ieprogrammēta, un kas katru reizi atkal un atkal izsauc šādu organisma reakciju. Ja jūs jau zināt uz ko jums ir alerģija, tad tā ir kā ‘’sarkanā lupata’’ jūsu bio – smadzenēm.

Alerģija – tas ir emocionāls pārdzīvojums, kurš tika pārdzīvots kādos noteiktos apkārtējās vides apstākļos. Pārdzīvojuma momentā organisms kaut ko piefiksēja, ar ko bija kontaktā, un kas tam atgādina par pārdzīvoto traģēdiju.

Pēc būtības, alerģija ir tā pati fobija, tikai fobija izpaužās psiholoģiski, bet alerģija – ķermeņa līmenī. Gan vienā, gan otrā gadījumā, tā ir reakcija uz to, kas var būt bīstams, ļoti sāpīgs vai emocionāli smags.  Pie kam, vienādas situācijas katrs cilvēks uztvers pilnīgi atšķirīgi. Atbilstoši arī alerģija izpaudīsies tajā kontekstā, kurā būs pārdzīvotā situācija konkrētam cilvēkam. Piemēram, ja pie šķiršanās uzrodas trauksmes sajūta, tad var noreaģēt deguns. Ja šī sajuta ir ķermeņa līmenī, tad var būt – ‘’es vairāk nejutīšu viņa pieskārienus’’, tad noreaģēs āda. Ja ‘’es vairāk viņu neredzēšu’’ –  acis. Vai arī tajā pārdzīvotajā situācijā akcents bija uz noteiktu ķermena zonu. Piemēram, smarža, skaņa, attēls, pieskārieni.

Smadzenes tad piefiksēs tieši to kairinātāju. Šoka momentā notiek momentāla atbilde no organisma puses – aizsardzības reakcija. Tas tiek ierakstīts šūniņu līmenī. Imūnā sistēma it kā saglabā atmiņas par kādu substanci, kura no šī momenta tiks vērtēta kā bīstama. Tāpēc, ka tā asociējas ar sāpīgām emocijām. Tāpēc nākamajā reizē, kad cilvēks sastapsies ar līdzīgu situāciju, imūnā sistēma sāks reaģēt. Pat tad, ja tas notiks pēc gada, diviem, desmit gadiem.  Mēs to nesaistām ar pagātnes notikumiem, tāpēc, ka pašā situācijā alerģija neizpaužas.

Reakcija notiek tikai nākamajā reizē, kad ir iespējamība atkal sastapties ar to, kas satur šo substanci, kura tika ieprogrammēta kā noteikums, pie kuriem uzradās sāpes. T.i, alerģija ir bioloģiskās izdzīvošanas princips.   Ir pietiekami apzināties un parādīt savai zemapziņai, ka kaķis tika turēts rokās, kad piezvanīja un paziņoja, ka ir nomiris mīļais vectētiņš. Ar kaķi tam nav nekāda sakara. Ir notikusi vienkārši pārnese uz kaķi, tāpēc, ka tajā brīdī viņš bija rokās. Un nevajaga tagat katru reizi reaģēt uz kaķa vilnu, briesmas vairāk nedraud. Viss ir labi!

  Patiesībā mūsu ķermenis strādā perfekti. Un alerģija, tas ir viens no apstiprinājumiem, ka aizsardzības funkcija ir normā. Bet mums tas nepatīk, mūs tracina un uztrauc mūsu pašsajūta. Organisms var to novērtēt kā draudus savai speciālajai programmai, kuru tas ir izstrādājis miljoniem gadu garumā un adaptējis. Un reakcijas var pastiprināties un pāriet hroniksā formā.  

Terapijas laikā mēs atrodam pašu pirmo notikumu, kur notika šoks. Ir svarīgi vēlreiz pārdzīvot to, bet jau apzināti, atdalīties no šīs situācijas, noņemt no tās emocionālo spriedzi. Acīmredzami, lai piekļūtu pie paša pirmavota, cilvēkam ir jābūt gatavam pielikt pūles, jo tieši viņa aktīvā dalība ir nepieciešama. Ja jums pil jumts, tad ir vienu reizi jāuzrāpjas tajā un jāaiztaisa ciet caurums, nekā katru reizi, pēc lietus, slaucīt grīdu. Noskaidrojiet, kas notika pašā alerģijas sākumā, jums taču alerģija kādreiz nebija.

Protams, ka vienkāršāk ir aiziet pie ārsta, un paliekot pasīvs, gaidīt palīdzību no medikamentiem. Bet medikamenti tikai uz kādu laiku atslēgs bioloģisko aizsardzības programmu. Var arī domāt, ka problēma pati atrisināsies, bet tas ir pašapmāns…

paDalies ar draugiem

KOMENTĀRI

Komentāru vēl nav

KOMENTĒT ŠO RAKSTU

Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Comment:

Uz augšu