Vairogdziedzera psihosomatikai ir vairāki iemesli:
1) Aizsardzība.
Vārds “vairogdziedzeris” ne jau velti ir cēlies no vārda “vairogs”. Vairogs aizstāvēs balseni.   
Ja dzīvē, dzimtas kokā ir stāsti, kuri ir saistīti ar pakāršanos, ar naža dūrieniem kaklā utt., un ir bailes, kuras ir saistītas ar tādiem notikumiem, tad vairogdziedzera audi var atbildēt ar to pieaugumu, palielinot aizsardzību.

2) Pamatā vairogdziedzera psihosomatikas tēma – laika un ātruma tēma.
Vairogdziedzeris veido hormonus, kuri regulē vielmaiņu. Ko tas nozīmē? Hormonu daudzums nosaka, ar kādu ātrumu noritēs procesi organismā, kad cilvēkam uzradīsies ciešanas. Ir pilnīgi loģiski, ka organisms izvēlas tieši vairogdziedzeri sev palīgā tādu problēmu risināšanai, kuras ir saistītas ar laiku vai ātrumu.

Hipertireozes psihosomatika
1) Vajag visu darīt ātri, ātri, bet jūs nevarat paspēt. Kas organismam atliek? Palielināt vairogdziedzera parenhīmu, lai izstrādātos liels daudzums hormonu, kuri atbild par vielmaiņu organismā.

Gadījums.
Sievietei attīstījās hipertireoze pēc mātes nāves. Izrādījās, ka viņa vēl līdz šim brīdim nevar pieņemt notikušo. Viņai liekas, ja viņa būtu paspējusi izdarīt visas nepieciešamās medicīniskās procedūras, tad mamma būtu vēl dzīva. Neskatoties uz to, ka viss jau ir beidzies, daļa sievietes vēl joprojām steidzas, lai visu paspētu. Organisms viņai palīdz caur hipertireozi.

2) Sajūta, ka atrodies pastāvīgās briesmās.
Vairogdziedzeris (virsnieru dziedzeru norīkojumā) – dziedzeris, kurš reaģē uz pastāvīgām briesmām, jo tā hormoni paaugstina vielmaiņas ātrumu, kas palīdz paātrināt un tikt galā ar briesmām.

3) Cilvēks liek sev priekšā mērķi – vēlamo “kumosu”. Jauns darbs, kāzas, gaidītās lietas pirkums. Vajag pasteigties, spēcīgi sasprindzināties, lai to saņemtu. Vairogdziedzeris var noreaģēt.

4) Ja bērnam diagnosticē hipertireozi, vajag pārbaudīt, vai vecāki pastāvīgi nesteidzina savu bērnu.
Cilvēks, kurš slimo ar hipertireozi, kaut kad nolēma kļūt lēnāks. Iespējams, ka viņš pārāk ilgi bija aktīvs un šī aktivitāte līdz šim viņam ir kā ciešanas.

Iespējams, aktivitātes samazināšana – tas ir lēmums pretoties pastāvīgiem mātes “uzbraucieniem”, kuri līdz šim brīdim “sēž” viņā: “Tu vari ātrāk. Tev ir jābūt pašam labākajam. Kāpēc tu visu dari ne tā?” Cilvēks iekšēji tam pretojas. Aktivitāte, ātrums viņam ir liegti, jo, ja viņš sāks ātri darboties, tad tas nozīmēs, ka māte ir uzvarējusi.

Vēlme palēnināt kāda cilvēka aiziešanu.
Ja kāds ir smagi slims, labākais veids, kā palikt ilgāk ar tuvinieku – palēnināt laiku. Pat pēc tuvinieka nāves, kā jau mēs sapratām, vēlme palēnināt laiku var palikt, ja cilvēks pats nav ticis galā ar bēdām, nav ielicis tuvinieka aiziešanu savā pasaules kartē.

Ja cilvēks dzīvo pastāvīgā stresā, viņš var piekust un neapzināti dot komandu apstāties, lai vairs neko nejustu. Organismam palīdzēs ar hipertireozi. Nevajag aizmirst, ka, ja bērns ir īpaši aktīvs un vecākiem nepatīk viņa uzvedība, tad bērns var neapzināti pieņemt lēmumu, ka labāk ir būt mierīgam un klusam, lai vecāki viņu pieņemtu. Rezultātā – hipertireoze.

Mūsu organisms ļoti ātri reaģē uz visām izmaiņām ar hormonu palīdzību. Tāpat ar vairogdziedzera psihosomatiku. Visi hormonālie traucējumi nostājas normā, ja izmaina savu negatīvo stāvokli.

Iepatikās raksts? Padalies ar draugiem!