Lielākā daļa cilvēku dzīvo ar negatīvu pagātnes pieredzi. Mūsu dzīvē jau sen vairs nav reālu šķēršļu, bet pagātnes pieredze, iesēdusies dziļi mūsu prātā, veido neredzamus rāmjus un ierobežojumus. Tieši šie rāmji bieži neļauj virzīties uz priekšu un pilnveidoties, neļauj priecāties par dzīvi un adekvāti novērtēt situāciju.

Cilvēkam pašam ir grūti ieraudzīt un apzināties savus ierobežojumus un ikdienas dzīves rāmjus. Tas ir ļoti labi redzams individuālajā konsultācijā, kad mēs noliekam rāmjus savā prātā pretim tam, kas reāli notiek. Pašam paliek smieklīgi, cik daudz mēs varam sevi ierobežot un liedzam sev pat pasapņot, tāpēc, ka nepieļaujam pat domu, ka varētu iziet ārpus saviem uzliktajiem rāmjiem. Mēs nevaram sev atļaut pasapņot, ka satiksim sev piemērotu otro pusīti, ka varam pelnīt trīs reizes vairāk, nekā pelnām tagad.

Varbūt kāds tagad padomāja, ka šis stāsts nav par viņu, bet tādi rāmji ir gandrīz ikvienam. Kādam tas nesagādā īpašas problēmas, bet kādam visa dzīve ir viena cīņa. Un tāpēc, jo spēcīgāk spiež šie rāmji, jo spēcīgākā iekšējā pretestība.

Mums ir grūti iztēloties, ka realitātē var notikt daudz kas. Stingrie ierobežojumi mums ir attiecībā par naudu. Ir ļoti daudz, kas saistīts attiecībā starp bagātiem un nabagiem, senču pieredzi, represijām un karu. Tā ir vesela lāde ar ierobežojošām pārliecībām, bailēm un dziļiem uzstādījumiem.

Attiecības, partnera meklēšana, bērnu audzināšana, attieksme pret slimībām, pret sevi, pret vecumu – visiem mums ir noteiktas pārliecības. Ja uz tām paspīdina gaismas stariņu un izprot, no kurienes tās ir atnākušas, tad no tām var arī atvadīties.

Tāpēc jau mēs arī esam cilvēki, ka mums ir spēja domāt un salīdzināt, nevis pakļauties pārliecībām un pagātnes programmām. Jebkura programma vai uzstādītie rāmji kādā noteiktā laika posmā arī palīdzēja mums izdzīvot, bet apstākļi jau sen ir mainījušies, un ir jānāk ārā no tiem, ir jāatver sevi brīvībai. Šī programma vairs nav nepieciešama, mums vairs nekas nedraud. Ja mēs to nedarām, tad turpinām sēdēt savu priekšstatu cietumā.

Labākais veids, kā pārbaudīt, kādas kuram ir pārliecības, – pasapņot. Nevis sapņot par kaut ko, kaut kam, ar kaut ko, bet reāli skatīties, kam es ļauju notikt savā dzīvē. Kādas attiecības, kādu māju, kādus ienākumus, kādu biznesu, kādu garderobi, ceļojumus es vēlos?

Vai jau saskatījāt pirmos ierobežojumus? Labāku dzīvoklī skaistā dabas nostūrī? Nu, nē, man arī ar šo ir labi. Par to es nespēšu samaksāt. Algu par pāris simtiem lielāku? Būtu labi vismaz par pāris simtiem, un tad jau būšu laimīgs.

Tāpēc mums arī ir tas, kas mums ir. Kaut kas vairāk mūsu smadzenēm nozīmē iziet aiz savas drošības robežām. Bet jūs parādiet tām, ka tas nav bīstami. Tas ir superīgi, lieliski un komfortabli! Pavērojiet visas savas iekšējās bailes un pretestības jaunajam.

Tāpēc nebaidieties sapņot un veidot savus mērķus. Ir tikai pareizi jānoformulē, jānovāc pretestība un ierobežojošās pārliecības.

Veco gadu aizvadot, piedāvāju Jums sastādīt sarakstu:

Sastādiet sarakstu katrai savai dzīves sfērai uz 2017.gadu: attiecības, darbs, profesionālā izaugsme, fiziskā veselība, psihiskā veselība.  Pie katras sfēras pierakstiet, kas ir un kā jūs vēlētos, lai būtu.
Tad, kad tas ir izdarīts, katrai sfērai pierakstiet klāt – kas jums ir jādara, lai jūs saņemtu to, kā jums uz doto brīdi nav?

Pateikties 

Pasakieties no visas sirds aizejošajam gadam, par visu to, ko tas jums ir atnesis. Mēs tik bieži aizmirstam pateikt PALDIES, mēs pieņemam likteņa dāvanas, lietojam tās un aizmirstam par tām, bet ja mēs visu sāksim pieņemt ar pateicību, mēs iegūsim divreiz vairāk, pamēģiniet. 

  • Ko es varu izdarīt jau šodien, lai sasniegtu to, ko vēlos?
  • Par kādām 5 lietām es esmu pateicīgs dzīvei?
  • Cik ilgi es vēl atlikšu savas dzīves sakārtošanu?
  • Kādas ir manas dzīves vērtības?
  • Kas mani visvairāk iedvesmo?
  • Ar ko es varu būt noderīgs citiem cilvēkiem? Kādi ir mani talanti? 

—————————————————————————————————————————-

Uz jebkuru jautājumu var atrast atbildi.
No jebkuras situācijas ir izeja, pat ja liekas, ka esi strupceļā…tikai, lai atrastu šo izeju, ir skaidri jāzina uz kuru pusi tad tu vēlies virzīties.

Pamēģiniet iedomāties 1.janvāra rītu. Vai jūs zināsiet, kur jums doties un kas jūsu dzīvē ir patiešām svarīgs?

Vai jūs atcerēsieties savas patiesās vēlmes un mērķus? 

Ar cieņu

Iluta Repule