Cik daudz jūs apzināties, kad domājat par savām dzīves pārmaiņām?
Darbā ar klientiem pati izplatītākā problēma ir – nespēja noformulēt vēlamo rezultātu. Pati biežākā problēma – tā ir atbrīvošanās no kaut kā sevī (dažreiz citos). Nevis izprast sevi, nevis iegūt skaidrību par savām reakcijām, nevis iegūt kādu labumu no tā, kas ir, bet tieši – atbrīvoties, nogriezt, nospiest, aizvākt prom no acīm, lai gala rezultātā paliktu kaut kas ideāls, pareizs un ērts. Kas kuram ir ideāls, pareizs un ērts – tas jau vairs nav tik svarīgi.

Un te cilvēks, vēlamā rezultātā veidā, izsaka kaut kādu virspusēju vēlmi, atbrīvoties no kādas savas daļas.
Tas izskatās apmēram šādi. Reiz dzīvoja Jānis, kurš bija ļoti kautrīgs un viņš vēlas no šī kautrīguma atbrīvoties. Lai kautrīgums pazustu no viņa dzīves. Visi normāli cilvēki ir tie, kuri ir – drošsirdīgi un atvērti, un tāpēc pašu atbrīvošanos faktu no kautrības Jānis uzskata kā vēlamo rezultātu.

Viņš neaizdomājas par to, kas paliks, kad kautrība pazudīs, nedomā, dēļ kā viņam vispār vajag atbrīvoties no kautrības (nu izņemot ideja par to, ka ‘’visi normāli cilvēki ir nekautrīgi’’) un ne īpaši arī iedziļinās, ko viņš pēc tam ar sevis pārpalikumiem darīs. Viņam liekas, ka no sākuma vajag lieko nogriezt, bet pēc tam pārpalikušo kaut kur pieslīpēt. Gan jau pēc tam tiksim galā, ko kur piestutēt.

Kaut gan tieši par šo ir ļoti svarīgi aizdomāties. Ko Jūs darīsiet pēc tam, kad atbrīvosieties no kādas savas ‘’nevēlamas’’ daļiņas.

Jūs esat par to aizdomājušies?