Šodien ieraudzīju ziņās rakstu par Baibu Baroni, kura pēc aknu transplantācijas tomēr pameta šo pasauli. Izsaku dziļu līdzjūtību viņas tuviniekiem.

Šādi notikumi tikai pierāda to, ka slimība – tas nav fizisks stāvoklis. Ar slimību cilvēks izpauž savus dzīves apstākļus. Slimības pamatā ir neatrisināts dzīves konflikts (ciešanas), kad ciešanas kļūst nepanesamas psihei, smadzenes tās nolaiž ķermenī. Smadzenes nevar iznākt ārā no ķermeņa un atrisināt ārējo problēmu, tāpēc tās ieslēdz ķermeņa kompensējošo mehānismu.

Kad smadzenes nolaiž problēmu ķermenī, ciešanas pazūd, ķermenis atbrīvo psihi. Slimība – tas nav ienaidnieks, tas ir signāls, kurš liecina par to, ka dzīvē ir neatrisināti psiholoģiski konflikti. Slimība – tas ir šodienas stāvoklis, kurš ir saistīts ar pagātni. Izdziedina mūsu apzināšanās.

Izdziedināšanās notiek tad, kad tu atgriezies tur, kur tika nodarīts kaitējums, kur palika sastingušas, neizdzīvotas emocijas. Kad tās apzinās un atlaiž, cilvēks iegūst iekšējo brīvību. Uztvere un ”šeit un tagad” apstākļi izmainās.

Jo ātrāk cilvēki apzināsies šo vārdu svarīgumu, jo lielāka varbūtība, ka mums izdosies paglābt cilvēku nо priekšlaicīgas nāves. 

Psihosomatikas Skola