Daudzi cilvēki mēģina tikt galā ar bailēm – izbēgot no tām. Un viņus var saprast. Kam gan gribās izjust šo diskomforta sajūtu. Bet izbēgšana, tā vai citādāk, nedot jūsu nervu sistēmai pierast pie nezināmā. Tādā viedā, izbēgšana garantē to, ka biedējošais objekts vai situācijai vienmēr būs, kā kaut kas briesmīgs. Tas vienmēr izsauks jūsos trauksmes veidošanos. Vairāk, izbēgšana ar laiku tikai vēl vairāk pastiprina bailes! Ja jūs izbēgat, lai brauktu liftā, pēc tam jūs sāksiet izvairīties no visām mājām, kurās ir lifti u.t.t un diezgan drīz jūs sāksiet dzīvot izbēgšanas cietumā.

Kad jūs izbēgat no kaut kā, kas jūs biedē, jūs visbiežāk jutīsiet sakāves sajūtu. Katru reizi, kad jums izdosies izbēgt no biedējošā objekta vai situācijas, jūsu trauksme tikai pieņemsies spēkā, bet jūs sajutīsit, ka esat kaut ko pazaudējis. Katru reizi, kad jums ir izdevies izbēgt no biedējošā objekta vai situācijas, jūs tikai vēl vairāk sakrāsiet sakāves pieredzi. Ielieciet krājkasīte vēl vienu pierādījumu jūsu vājumam. Izbēgšana jums liedz iegūt jaunas prasmes, bet bez prasmēm meistarību nevar iegūt. Pārliecību par sevi nevar iegūt izbēgšanas ceļā.

 Vienīgais veids, kā atbrīvoties no bailēm un trauksmes- iziet tam cauri. Ja jūs baidāties runāt auditorijas priekšā- jums nāksies to darīt, ja jums ir bailes braukt liftā – jums nāksies to darīt, ja jums ir bailes uzsākt kaut ko jaunu – jums nāksies to darīt. Es nesaku, ka šo visu ir viegli izdarīt, tāpēc, ka viss tas, kas jūs biedē, no paša sākuma ģenerēs jūsos trauksmes sajūtu. Jums nāksies būt iekšā biedējošā situācijā un nedaudz justies nekomfortabli no savām bailēm, kamēr tās sāks atlaist jūs. Bet bailes sāk atslābst, jo tikko kā jūs paskatāties tām acīs, tās pazūd.

Iziešana cauri bailēm nav viegla un patīkama, bet ziniet, nodzīvot visu dzīvi izbēgšanas cietumā arī nav viegli. Tas nav tā vērts, lai nodzīvotu visu savu dzīvi bēgot pašam no sevis. No savas neapzinātas puses. Īslaicīgs diskomforts – tā ir tā cena, kura jums ir jāsamaksā, lai iegūtu pilnīgu brīvību no iracionālām bailēm. Dzīvi, kura ir brīva no trauksmes un izbēgšanas. Dzīvi, kurā ir tik daudz iespēju. Dzīvi, kura vienmēr ir ar mums, ja tikai mēs tai spējam uzticēties .

Ja nevarat tikt paši galā, tad pierakstieties uz individuālo terapiju vai arī uz terapeitisko tālmācības kursu.