Lielākā daļa cilvēku dzīvo ar negatīvo pagātnes pieredzi. Mūsu dzīvē jau sen vairs nav reālu šķēršļu, bet pagātnes pieredze, iesēdusies dziļi mūsu prātā, veido neredzamus rāmjus un ierobežojumus. Tieši šie rāmji bieži nedod virzīties uz priekšu un pilnveidoties, nedod priecāties par dzīvi un adekvāti novērtēt situāciju.

Cilvēkam pašam ir grūti ieraudzīt un apzināties savus ierobežojumus un ikdienas dzīves rāmjus. Tas ir ļoti labi redzams individuālajā konsultācijā, kad mēs noliekam rāmjus savā prātā pretim tam, kas reāli notiek. Pašam paliek smieklīgi, cik daudz mēs varam sevi ierobežot un liedzam sev pat pasapņot, tāpēc, ka nepieļaujam sev tādu domu, ka varētu iziet aiz saviem uzliktajiem rāmjiem. Mēs nevaram sev atļaut pasapņot, ka satiksim sev piemērotu otro pusīti, ka varam pelnīt trīs reizes vairāk, nekā pelnām tagad.

Varbūt kāds tagad padomāja, ka šis stāsts nav par viņu, bet tādi rāmji ir praktiski ikvienam. Kādam tas nesagādā īpašas problēmas, bet kādam visa dzīve ir viena cīņa. Un tāpēc, jo spēcīgāk spiež šie rāmji, jo spēcīgākā iekšējā pretestība.

Mums ir grūti stādīties priekšā, ka realitātē var notikt daudz kas. Stingrie ierobežojumi mums ir attiecībā par naudu. Ir ļoti daudz, kas saistīts attiecībā starp bagātiem un nabagiem, senču pieredzi, represijām un karu. Tā ir vesela lāde ar ierobežojošām pārliecībām, bailēm un dziļiem uzstādījumiem.

Attiecības, partnera meklēšana, bērnu audzināšana, attieksme pret slimībām, pret sevi, pret vecumu – visam mums ir noteiktas pārliecības. Bet ja uz tām paspīdināt gaismas stariņu un izprast no kurienes tās ir atnākušas, tad no viņām var arī atvadīties. Tāpēc jau mēs arī esam cilvēki, ka mums ir spēja domāt un salīdzināt, nevis pakļauties instinktiem, pārliecībām un pagātnes programmām. Jebkura programma vai uzstādītie rāmji, kādā noteiktā laika posmā arī palīdzēja mums izdzīvot. Bet apstākļi jau sen ir mainījušies un ir jānāk ārā no tiem, ir jāatver sevi brīvībai, vairāk šī programma nav nepieciešama, mums vairāk nekas nedraud. Ja mēs to nedarām, tad turpinām sēdēt savu priekšstatu cietumā.

Labākais veids kā pārbaudīt kādas kuram ir pārliecības – pasapņot. Nevis sapņot par kaut ko tur, kaut kam tur, ar kaut ko, bet reāli skatīties, kam es ļauju notikt savā dzīvē. Kādas attiecības, kādu māju, kādus ienākumus , kādu biznesu, kādu garderobi, ceļojumus es vēlos?

Vai saskatījāt jau pirmos ierobežojumus? Labāku dzīvoklī skaistā dabas nostūri? Nu nē, man arī ar šito ir labi. Par to es nespēšu samaksāt. Algu uz pāris simtiem lielāku? Nu būtu labi, kaut vismaz par pāris simtiem, un tad jau būšu laimīgs.

Tāpēc mums arī ir tas, kas mums ir. Kaut kas vairāk, tas mūsu smadzenēm nozīmē iziet aiz savas drošības robežām. Bet jūs parādiet viņām, ka tas nav bīstami. Tas ir superīgi, lieliski un komforts! Pavērojiet visas savas iekšējās bailes un pretestības jaunajam.

Tāpēc nebaidieties sapņot un veidot sev mērķus. Pareizi ir tikai jānoformulē, jānovāc pretestība un ierobežojošās pārliecības.

Ja ir nepieciešama palīdzība, rakstiet!

Drīz Jaunais Gads! Kādu jūs vēlaties redzēt savu 2016.gadu? Kā jūs vēlaties nodzīvot nākamos 12 mēnešus? Sastādiet sarakstu katrai savai dzīves jomai: attiecības, darbs, profesionālā izaugsme, fiziskā veselība, psihiskā veselība, laiks

  • Ko es varu jau izdarīt šodien, lai sasniegtu to, ko vēlos?
  • Par kādām 5 lietām es esmu pateicīgs dzīvei?
  • Cik ilgi es vēl atlikšu, lai mainītu savu dzīvi?
  • Kādas ir manas dzīves vērtības?
  • Kas mani visvairāk iedvesmo?
  • Kas notiks, ja es no savas dzīves atlaidīšu ________________?

 

Pēc profesora Masara Emoto pētījumiem, dziesma ‘‘Time To Say Goodbye” palīdz atlaist tos, kas jau sen ir aizgājuši no dzīves, bet jūs vēl līdz šim brīdim nevarat atlaist…..un vēl tā ir vienkārši skaista dziesma:)