Grūto  pusaudžu uzvedība Amerikā risinās pēc  formulas – mazāk uzmanības vairāk tabletīšu. Adoptētos bērnos burtiski baro ar psihotropiskajām vielām. Amerikas Savienotajās Valstīs jau sen kā tiek izrakstīti psihotropiskie preparāti bērniem, bet tikai neilgu laiku atpakaļ, sabiedrībā sāka pievērst vairāk uzmanību tam, ka šīs vielas tiek izrakstītas parasti adoptētajiem bērniem. Dakteri arī atzina to, ka audžuvecāki palielina šo vielu devu tad, kad nespēj atrast kopīgu valodu ar pieņemtajiem bērniem. Vienīgā vecāku vēlēšanās bija nomierināt  bērnus, kuri nezināmu iemeslu pēc bija kļuvuši vairāk aktīvi vai nesavaldīgi.

Dažās amerikāņu ģimenes, iedod bērnam kārtējo ‘’laimes’ ’tabletīti ir pārvērties par tādu kā rituālu, kā vienu no pedagoģiskajiem audzināšanas paņēmieniem. Tas nekas, ka bērns pat nav sasniedzis gada vecumu. Amerika ir uzsēdusies uz ‘’klausīšanas tabletēm’’…………..

      Izraksts no ziņu lentes

 

 

Es gribētu šo jautājumu apspriest nedaudz dziļāk. Kas pasaulē tāds notiek, ka ‘’depresijai’’ tiek pakļauti pat bērni??? Un kas vispār ir depresija? Vai tad tiešām ‘’laimes tabletītes’’ ir vienīgā iespēja ceļam uz dvēseles mieru?? Kādas gan var būt sekas tādai iejaukšanās?

Pat paši mediķi atzīst, ka viņi izgatavo zāles tikai un vienīgi simptomu noņemšanai (uz kādu laiku), bet pašu problēmu sakni tās NEĀRSTĒ!

Saskaņā ar pēdējiem pētījumiem, cilvēku  skaits, kas lieto psiho tropiskās vielas ir dubultojies Amerikā. Arī palielinājusies ir deva, kas tiek izrakstīta ‘’pacientiem’’. Vispopulārākās zāles, kas ‘’ārstē’’ depresiju uz šodienu ir -paroksetīns un fluoksetīns un, protams, slavenais prozaks. Pēdējais kādu laiku bija ‘’bestsellers’’ aptiekās. Un tā, apskatīsim tikai pāris piemēru, kādu ietekmi šie ’’brīnumu preparāti’’ atstāj uz cilvēka gan fizisko, gan psiholoģisko veselību. Ja jūs domājat, ka masu daudzumos šos preparātus lieto tikai ASV, tad jūs maldāties. Jau sen arī mūsu valstī šos preparātus  lieto kā ‘’līdzeklis’’ pret depresiju un ‘’sliktu garastāvokli’’ gan bērni, gan pieaugušie. Ir cilvēki, kas AD(antidepresantus) lieto jau gadiem. Tas jau ir palicis par viņu dzīves normu. Es runāju tieši par jauno paaudzi. Mediķi tā arī saka-‘’Fluoksetīns-tie taču kā vitamīni’’.

Katrs no mums ir saskāries ar kādu no reklāmām, kur tiek reklamēti kādi no šiem preparātiem. Mediķi izraksta pakām recepšu. Farmaceitu rūpnīca nespēj vien gatavot jauno partiju. Kāpēc? Tāpēc, ka ‘’cilvēku psihiskā veselība neatbilst pieņemtajam šodienas normām’’. Un tā ir objektīva realitāte..un tāpēc  farmaceitiskā industrija pieskaņojas tam un taisa no tā naudu. Lielu naudu!!! Viņu gada ieņēmums sastāda vairākus miljonus lielu peļņu.
  Zolofts ir analogs Prozakam. Kāda idille – iedzēri tabletīti un kļuvi kaut nedaudz laimīgāks! Psihotropās vielas ir spēcīgs iedarbības līdzeklis, kas izsauc garastāvokļa maiņas. Visām šīm vielām piemīt blakus efekti un ļoti bieži izsauc gan fizisku, gan psiholoģisku atkarību. Tāpat viņas var būt bīstamas pie pārdozēšanas, bet maz kuru tas uztrauc (farmaceitus).                                          

Ir 4 vielu veidi:

Miega zāles, kuras lieto pie miega traucējumiem

Trankvilizatori vai aksiolitiki , kurus lieto pie paaugstinātas trauksmes

Antidepresanti,  kurus lieto depresijas ārstēšanai

Neiroleptiķi, kurus lieto pie nopietnu                                                                                                                                psihožu ārstēšanas

Vecāki,kuri nesaprot, kas notiek ar viņu bērnu, kas ir par iemeslu šiem simptomiem, izvēlās labāk bērnu barot ar šīm vielām. Kāpēc tieši šodien šī problēma uzliesmo arvien stiprāk un stiprāk? Depresija, tā ir sajūta, ka tu esi viens lielā pūlī, apātija, nevēlēšanās dzīvot, noslēgtība..Šos visus simptomus piedzīvo 30% cilvēku visā pasaulē. Tieši šie cilvēki ļoti bieži uzdod sev jautājumu – Kas es esmu? Kāda ir dzīves jēga? Kam tas viss ir vajadzīgs? Viņi meklē atbildes uz šiem jautājumiem reliģijās, sektās, filozofiskās grāmatās , bet tā arī neatradis atbildes, atgriežas pie savas iekšējā tukšuma sajūtas. Un nav svarīgi cik viņam ir draugu apkārt, nav svarīgi kādā ģimenē viņš dzīvo, nav svarīgi vai viņu mīl kāds vai nemīl, nav svarīgi ir viņam nauda vai nav, nav svarīgi, kas viņš ir un kur viņš ir. ATBILDES NAV. Un tāpēc dzīvot arī negribas. Tādā stāvoklī viņi ir apātiski, var pazaudēt miegu pavisam un jebkuru virzību uz priekšu.

30% cilvēku lieto AD, lai izbēgtu no savām bailēm, palīgā nāk glābēji – antidepresantu, trankvilizatoru un neiroleptiku izskatā. Kas notiek? Tabletes apspiež viņu psihisko aktivitāti, dzīve nekļūst labāka, dzīve nekļūst krāsaināka, jēgas tanī tāpat nav. Vienkārši iekšējās mocības paliek nedaudz bālākas, tās tiek nobloķētas uz kādu laiku.Visas šīs vielas –  zārks psihei. 

Kā šīs vielas darbojās?

Psihotropās vielas mākslīgā veidā izlīdzina galvas smadzeņu bioķīmiju. Tā tiek izjaukta tad, kad mēs nedzīvojam savu dzīvi, kad mēs nerealizējam sevi sabiedrībā. Kad  mēs darām darbus, kuri mums riebjas, kad mēs nobloķējam sevī talantus, kuri mums ir no dabas doti. Kad mēs neizjūtam piepildījumu saviem trūkumiem (kad mēs nedarām to ,ko patiesībā vēlamies) – mēs izjūtam to kā ciešanas.

Kad mēs dzīvojam īstu dzīvi, tad galvas smadzeņu bioķīmija vienmēr ir balansā. Ciešanas mūsdienās ir pieņemts saukts par – depresiju. Tā vietā, lai dzertu tabletes, cilvēkam vajadzētu vienkārši palīdzēt realizēt viņa vēlēšanas, palīdzot saprast, kas viņš patiesībā ir.  Mēs ieraudzītu laimīgu cilvēku (gan bērnu, gan pieaugušo), kurš atrodas labā garastāvoklī un izbauda dzīvi. Realizējot patiesās vēlmes, nevis dzīvojot pēc principa ‘’kā dzīvoja mans vectēvs, vecmamma un kā dzīvo citi cilvēki’’, bet ļaujot darīt cilvēkam to, kas viņam patīk ,realizējot sevi. 

Psihotropās vielas kaut kādā veidā palīdz izbēgt no pātagas (ciešanām), kas dzen mūs,lai mēs sevi pilnveidotu, izmainītu dzīves stilu, kur nenotiek savu vēlmju realizācija. Antidepresanti -Prozaks,par kuriem es iesāku šo rakstu, kaut kāda veidā palīdz ‘’cietējiem’’ izbraukt  pa dzīvi pa ‘’zaķi’’, nepilnveidojot sevi, bet dzīvojot kaut kā. Eksistējot. Noveļot visu uz ārējiem apstākļiem.

Antidepresanti nogalina mūsu patiesās vēlēšanas. Nogalina libido, nogalina spēju mīlēt, nogalina centienus izprast sevi un daudz ko citu. Arī AD ir zārks psihei. Tu neko negribi, tev nekas it kā nesāp, un tāpēc arī nepilnveido sevi un nav vēlmes iepazīt sevi daudz dziļāk. Konservē sevi ar laimes tabletītēm, bēdz no atdeves citiem, nesaņem savu likteni.. savu lomu šajā dzīvē. Kaut kā velc to dzīvīti pa lēnām, kā smagu nastu, ciešanu nekādu it kā nav, bet laime arī garām pagājusi.

Kā piemēru es ievietoju kāda cilvēka atsauksmes vienā no forumiem:

”Man ir izrakstītas zāles  Alprazolam 0.5 mg un Fluanxol 1mg un Lorafen naktīs(miegam), tad no rīta kkāds antidepresants, ko nedzeru, jo nevaru 09 piecelties … Man tādas panikas lēkmes nenāk, bet VISU laiku slikti ap sirdi un pat ļoti slikti … tik slikti , kad reizēm grūti izturēt … neko nevaru padarīt, pie slodzes slikti paliek… neko nesatraucos, dzīvoju mierīgi … neparko sliktu nedomāju, klausos mūziku, skatos filmas … runājos ar draugiem, tikai pāris dienām sanāca iedzert, bet ne pārāk daudz kkur pusvīnapudeli un puspudeli šampi … arī nekas nemainījās , tikai sliki ar sirdi … tas viss … nu respektīvi VISU laiku bez apstājas slikti ar sirdi, tikai reizem pats no sevis vieglāk paliek… Alprazolam un Fluanxol nepalīdz vispār, dzerto nekas nemainās … Vienīgais ar Lorafen vieglāk iemigt … Respektīvi, kad izaucu ātros man bija tik slikti kad domāju gals klāt, nevarēju nostāvēt … man teica tahikardija un pulss bija 159 , tas uznāca pilnīgi pats no sevis staot un gaidot cilvēku … uz slodzes EKG esmu gājis pirms pusgada bija ok…. man ir apnicis mocīties , apnicis staigāt pie visādiem psihoterapeitiem un profesoriem, jo nekas īsti nepalīdz … dzēru arī Nervostrong, Nervuhell uc distonijas tabletes homeopātiskās … profesors teica, kad  man esot asinsrites traucejumi … laikam, esmu pārāk vajš lai strādātu ar sevi, jo tās sajūtas tā nomoka kad NEKO vispār darīt negribas un nekas nesagādā prieku , viens nekur nevaru iet, dēļ tā kad slikti ar sirdi …. dzeru dažādus pilienus nepalīdz .. ko darī ? Vai tiešām tā būs jāmokas visu laiku ? Vai kkas nav atklāts ? Es būtu gatavs atdot VISU naudu un viss kas man ir tam cilvēkam kas man varētu palīdzēt

….Tu laikam nekur nestrādā? Es ticu, ka to nemaz nespēj, bet tās ir labas zāles, tici man.

..vai Tev neviens ārsts nav piedāvājis kko sirds ritma regulēšanai, stabilizēšanai? jo tad, ja nemitīgi ir sirdslēkmes, sirds pārsitieni, aritmija, nu..tad tiešām nekas nepalīdz, nekādi nomierinošie preparāti…vismaz man tā bija…daktere izrakstīja Metoprolol, mazu devu, bet palīdzēja…sirds it kā gribēja taisīt vecos nummurus, bet nevarēja…tās zāles tiešām savāca ,sakārtoja manu motoriņu.. padzēru gan krietnu laiku..kādus 2,5-3 mēnešus..līdz biju ar pārējām sajūtām tikusi galā…bet Tev, izklausās, to pārējo sajūtu..lēkmju..nav…zināmā mērā var teikt – laimīgs esi.. ..ak,jā – sirdij fiziski nek;adas vainas neatklāja, cik saprotu – Tev arī nē…tad nu tas Metoprolols iedarbojas(ļoti vienkāršoti izsakoties) caur smadzenēm regulējot sirdsdarbību….vnk regulējot, nevis ko ārstējot…sirds veselībai man izrakstīja,un cik zinu, to izraksta ļoti bieži sirds veselībai.., magne B 5( cerams, ka pareizi cipariņu uzrakstīju..jau drusku piemirsies)…rezumējot – man bija tieši tāpat kā Tev – vispār neko darīt nevarēju un beigās jau staigāju apkārt nedēļu ar nemitīgu aritmiju…nu beigas klāt..tā likās..bet, re.., viss kārtībā

vēl piemetināšu – jāsaprot, ka tās sirds aritmijas, sirdslēkmes ir visitešākajā sakarā ar VD saistītas – tātad, fiziska iemesla nav, tas viss nāk no..galvas! ..un pietiek tikai iedomāties, ka tūliņ būs, un – hops! lēkme klāt atkal…apburtais loks!..tāpēc arī tas Metoprolols vajadzīgs..tad var domāt un centrēties, cik vien vēlies uz lēkmi, bet tā nesākas..nevar sākties, smadzenes(zāles) neļauj….protams, ar laiku (cītīgi strādājot ar sevi, meklējot info..saprotot,ka tas viss ir tikai galvā..) jāiemācās dzīvot bez zālēm…lēnām jāsamazina tā deva, līdz atmet vispār….un, ja pa to laiku tiktd galā ar sevi, iekšēji

sakārtojies, ties ar pārējām VD izpausmēm galā, nu tad arī sirdslēkmes neatkārtosies arī pēc Metoprolola noņemša Sveikiii!

Vakar biju pie ārsta, izrakstīja man AD – COAXIL.

Vai esat kāds viņus lietojuši? Dīvaini, bet man teica, ka šie man būs jādzer tikai 2us mēnešus, biju domājusi, ka AD jādzer vismaz pusgadu….taču šie ir jādzer 3x dienā.

Njaaa…un tā kā šodien jau sāku lietot, laikam jāaizmirst par vīnu, ko gribēju 6dien iedzert sava bērna dzimšanas dienā…jo lietošanas instrukcijā bija rakstīts, ka alko nē, nē, nē!

Sekot diskusijai

Komentāri (5) – Kārtot augoši

J

Sveika!Man arī izrakstīja šodien Coaxil.Gribēju pajautāt kā tu ar viņu jūties?

Man arī sestdien paredzēta maza ballīte un dr.teica, ka drusku var

Es Coaxil jau dzeru kā nedēļu, viss ir ok, šos AD mans organisms laikam pieņem, jo nejūtos slikti nemaz.Cik tev daudz viņš jādzer? Man 3x dienā.

7dien es sava dēliņa dz. dienā iedzēru – 200 g vīna…nu nekas nenotika, es tā prātīgi…pat nenoreibu.

Sveika!

Klau, Tev nav bijis tā, ka tu aizmirsti, cik reizes esi dzērusi dienā to Coaxilu? man regulāri aizmirstas, vai es 3x izdzēru, vai neizdzēru…nu traka varu palikt…laikam būs jāsāk atzīmēt un vilkt strīpiņas!

Un bail jau par to, ka izdzerot tās 2as tabletes…nenotiek tā ārstēšana kā vajadzētu!

Vispār, kā Tu jūties dzerot to Coaxilu? Ir pārmaiņas, uzlabojumi?

Atbildēt

Sveika!Nē, man nejūk, dzeru trīs reizes dienā.Es domāju ja pat tu izdzer divas ārstāšana noteikti notiek.Es jūtos labi, man jau arī vairs nebija nekādu panikas lēkmju un citu ar VD saistīto parādību.Es aizgāju pie neirologa ar sūdzībām par sirds pārsitieniem un man viņa izrakstīja šīs zāles.Sirds pārsitieni man reāli traucē, man no viņiem bailnas…lai veicas!”

………………..Bet no sevis nevar aizbēgt…….

Un gala rezultātā cilvēki nedzīvo savu dzīvi, bet rakņājās forumos un meklē atbildes uz saviem simptomiem un jaunas slimības. Ar AD neko nevar izārstēt…tas ir viegls ceļš. Jasāk ir grūtākais – darbs ar sevi.

Vienīgie cilvēki, kam ir tiešām jālieto visie šie augstāk minētie medikamenti, ir cilvēki, kas sirgst ar šizofrēniju.